Powstał zespół ds. zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Minister zdrowia Izabela Leszczyna powołała zespół ds. monitorowania i oceny sytuacji zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi. Przewodniczącym został prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. dr hab. Robert Flisiak, specjalista chorób zakaźnych.

W zarządzeniu ministra zdrowia w tej sprawie zapisano, że do zadań zespołu należy monitorowanie informacji medycznej i epidemiologicznej w zakresie możliwych zagrożeń epidemicznych związanych z czynnikami biologicznymi – wirusowymi, bakteryjnymi i pasożytniczymi.

W skład zespołu wchodzą: dr hab. Jerzy Jaroszewicz, dr hab. Iwona Paradowska-Stankiewicz, prof. dr hab. Miłosz Parczewski, prof. dr hab. Małgorzata Pawłowska, prof. dr hab. Anna Piekarska, prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, dr hab. Piotr Rzymski, prof. dr hab. Krzysztof Tomasiewicz, prof. dr hab. Jacek Wysocki i dr hab. Dorota Zarębska-Michaluk.

Będą oni doradzali ministrowi zdrowia w zakresie epidemiologii, profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób zakaźnych, a także wykonywali zlecone im zadania.

Pierwsze posiedzenie zespołu zwoła przewodniczący nie później niż w 30 dni od wejścia w życie zarządzenia, czyli od 12 stycznia br.(PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Specjalista chorób zakaźnych o wirusie polio w ściekach: nie ma powodów do obaw

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: POChP to 4. przyczyna zgonów ludzi na świecie, a wciąż jest mało znana

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera