Nauka dla Społeczeństwa

22.04.2024
PL EN
01.03.2024 aktualizacja 01.03.2024

MNiSW: ruszył konkurs na działania na rzecz środowiska akademickiego

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Ruszył nabór wniosków w konkursie na organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego - poinformowało w piątek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Budżet konkursu to 3 350 000 zł. Minimalna wysokość dotacji wynosi 30 000 zł, a maksymalna 120 000 zł - podał resort nauki w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej.

Konkurs jest adresowany do organizacji pozarządowych i podmiotów, które prowadzą działalność statutową w środowiskach akademickich. Obejmuje działania m.in. związane z: wyrównywaniem szans studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami; wsparciem studentów na wczesnym etapie studiowania w celu zapobiegania zjawisku porzucania studiów (tzw. „drop out”); studenckim ruchem naukowym i kołami naukowymi; zwiększaniem świadomości prawnej studentów i doktorantów w zakresie przepisów dotyczących szkolnictwa wyższego i nauki; rozwojem mediów akademickich, ze szczególnym uwzględnieniem programów poświęconych tematyce studiów, badań naukowych i popularyzacji nauki; popularyzacją zachowań proekologicznych wśród studentów i doktorantów.

Nabór wniosków ruszył 1 marca. Oferty można składać do 22 marca 2024 r.

Więcej informacji na temat konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” można znaleźć na stronie internetowej.  (PAP)

bar/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024