Uczelnie i instytucje

Kalisz/ Inżynieria Technologii Medycznych nowym kierunkiem na Uniwersytecie Kaliskim

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W ofercie Uniwersytetu Kaliskiego pojawił się nowy kierunek - Inżynieria Technologii Medycznych na poziomie studiów pierwszego stopnia – powiedział PAP dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, prof. Uniwersytetu Kaliskiego.

Program studiów na nowym kierunku został zatwierdzony przez Polską Komisję Akredytacyjną oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Kierunek jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów zdolnych do tworzenia i wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych w medycynie. Absolwenci będą przygotowani do pracy w firmach medycznych, laboratoriach badawczych, szpitalach oraz w sektorze biotechnologicznym” – powiedział rektor UK Andrzej Wojtyła.

Studenci poznają wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej, informatyki technicznej oraz nauk o zdrowiu.

„Zdobędą kompetencje dotyczące projektowania i wdrażania urządzeń medycznych, anatomii, biologii, technologii internetowych i aplikacji mobilnych w medycynie, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w diagnostyce medycznej, przetwarzania i analizy obrazów oraz baz danych, a także ochrony danych i bezpieczeństwa systemów medycznych” - dodał.

W tym roku kierunek objęty jest projektem „Nowoczesne kształcenie na potrzeby polskiej gospodarki” z unijnym dofinansowaniem. Dzięki temu studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych, nieodpłatnych szkoleniach branżowych, w krajowych i zagranicznych targach branżowych, wyjazdach studyjnych, konferencjach i warsztatach.(PAP)

Ewa Bąkowska

bak/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera