
Europejska Agencja Kosmiczna w ramach Junior Professional Programme ogłosiła nabór na 15 czteroletnich kontraktów dla młodych specjalistów. Mogą się oni zgłaszać do 5 czerwca. Udział w programie to zwykle początek stałej kariery w ESA.
To program dla młodych profesjonalistów, którzy aspirują do długoterminowej pracy w ESA.
„W przeciwieństwie do krótkoterminowych staży czy stypendiów, ten czteroletni kontrakt daje uczestnikom możliwość zdobycia rozległego doświadczenia, rozwoju umiejętności zawodowych oraz ugruntowania swojej pozycji jako integralnych członków zespołu ESA” – można przeczytać na stronie Agencji.
„Niezależnie od tego, czy chodzi o obserwację Ziemi, eksplorację planet, rozwój satelitów czy bezpieczeństwo w przestrzeni kosmicznej, uczestnicy programu JPP pracują przy jednych z najbardziej ambitnych projektów kosmicznych w Europie. Twoja praca będzie miała bezpośredni wpływ na realizację misji ESA oraz postęp technologiczny” – podkreślają organizatorzy programu.
JPP obejmuje też specjalny schemat rotacji, który umożliwia pracę w różnych oddziałach czy współpracę z biznesem. Na uczestników czeka również specjalny pakiet szkoleniowy, konkurencyjne wynagrodzenie, ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, programy urlopowe, pomoc w relokacji.
Aby zgłosić się do programu, po pierwsze trzeba mieć m.in. tytuł magistra w odpowiedniej dziedzinie, mieć za sobą od dwóch do trzech lat zawodowego doświadczenia (wlicza się w to doktorat, udział w Graduate Trainee Programme, National Trainee Programme i Research Fellowship). Trzeba być także obywatelem kraju członkowskiego ESA, stowarzyszonego lub Kanady.
Otwarte pozycje można znaleźć na stronie, gdzie można przesłać swoje CV.
Kolejnym krokiem może być udział w dodatkowych testach sprawdzających wiedzą czy praktyczne umiejętności.
Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne.
„Nie przegap swojej szansy, aby stać się częścią rodziny ESA. Przygotuj swoje zgłoszenie, złóż je i rozpocznij swoją kosmiczną podróż już dziś” – zachęcają organizatorzy JPP.
Marek Matacz (PAP)
mat/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.