Uczelnie i instytucje

Opolskie/ Pierwszy stażysta z regionu w Polish Space Fellowship Program

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Student Politechniki Opolskiej został pierwszym w regionie laureatem Polish Space Fellowship Program, w ramach którego odbędzie staż w firmie specjalizującej się tworzeniu technologii dla teleskopów satelitarnych. W X edycji konkursu wyłoniono 18 laureatów z całej Polski.

Konkurs Polish Space Fellowship Program organizowany jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu we współpracy ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego. Jego adresatem są młodzi naukowcy, którzy w swojej pracy zajmują się szeroko rozumianą problematyką technologii kosmicznych. Laureaci konkursu otrzymują 5-miesięczne staże w firmach i instytucjach badawczych sektora kosmicznego.

Jak poinformowała Anna Kułynycz, rzeczniczka Politechniki Opolskiej, Radosław Kucharz, student elektrotechniki tej uczelni został pierwszym w regionie laureatem tego konkursu. W ramach nagrody otrzymał staż w firmie pracującej m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Laureat nagrody zaznaczył, że technologiami związanymi z kosmosem interesuje się od dłuższego czasu. W ramach koła naukowego zajmował się m.in. pracą nad nową wersją łazika marsjańskiego, a w przyszłości chce pracować nad doktoratem wdrożeniowym w automatyce, elektronice i technologiach kosmicznych.

Według komunikatu ARP, w tegorocznej edycji wyłoniono 18 laureatów. Celem organizowanego od 2016 roku konkursu jest stworzenie efektywnego mechanizmu umożliwiającego młodym naukowcom i inżynierom zdobycie praktycznego doświadczenia w czołowych firmach i instytucjach sektora kosmicznego. (PAP)

masz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera