"Aspekty molekularne hematologicznych chorób nowotworowych"

Najnowsze dane dotyczące molekularnych podstaw najważniejszych chorób hematologicznych dzieci i dorosłych: białaczek ostrych i przewlekłych, chłoniaków, zaburzeń funkcjonowania szpiku kostnego - zawiera polska monografia wydana przez wydawnictwo Springer Verlag z Heidelbergu, jedną z największych i najbardziej prestiżowych oficyn na światowym rynku czasopism i książek naukowych.

Książka „Molecular Aspects of Hematologic Malignancies” („Aspekty molekularne hematologicznych chorób nowotworowych”) ukazała się w czerwcu. Zredagowali ją prof. Michał Witt, dr Małgorzata Dawidowska oraz prof. Tomasz Szczepański, reprezentujący odpowiednio: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Instytut Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Zabrzu.

Autorzy poszczególnych rozdziałów to głównie, choć nie tylko, polscy naukowcy oraz klinicyści. O hematologicznych chorobach nowotworowych uczeni piszą tak w aspekcie teoretycznym, jak i konkretnych zastosowań w diagnostyce klinicznej. W książce także wiele miejsca poświęcono współczesnym procedurom molekularnym związanym z przygotowaniem do zabiegu przeszczepienia szpiku kostnego oraz monitorowaniem pacjentów poddanych tej metodzie leczenia.

\"Powierzenie polskim autorom przygotowania tak oryginalnej monografii traktować należy jako duże wyróżnienie dla naszego środowiska naukowego\" - uważa Dorota Libiszowska z IBMiK. Dodaje, że trzy lata temu ci sami autorzy opublikowali wstępną, polskojęzyczną wersję tej monografii pt. „Hematologia molekularna” (w poznańskim wydawnictwie OWN), która cieszyła się dużym powodzeniem u polskich czytelników.

PAP - Nauka w Polsce

kol

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera