W Gdańsku w czwartek rusza II Smart Communications&Technology Forum

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

150 osób z np. Norwegii, Włoch uczestniczyć ma w czwartek w Gdańsku w konferencji sektora elektroenergetycznego II Smart Communications&Technology Forum. Jej tematem będą inteligentne sieci (smart grid) i systemy inteligentnego opomiarowania (smart metering).

"W trakcie forum zweryfikowany zostanie aktualny stan wdrożenia technologii smart gridowych w kraju, a także na przykładzie najlepszych praktyk zaprezentowane zostaną doświadczenia spółek polskich i zagranicznych. Omówione zostaną też bariery regulacyjne, koszty i problemy związane z implementacją oraz wnioski z poszczególnych wdrożeń" - poinformował PAP Kamil Szkup z firmy CBE Polska, która organizuje gdańską konferencję.

Podczas konferencji głos zabiorą m.in. przedstawiciel grupy roboczej smart grid z ramienia Komisji Europejskiej oraz specjaliści z Litwy, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwecji i Włoch.

W panelu zatytułowanym "Smart Grid w polskiej perspektywie" udział wezmą m.in. wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Janusz Piechociński, wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki Andrzej Czerwiński, dyrektor Biura Rozwoju PGNiG Dariusz Dzirba oraz prezes zarządu Energa Operator Rafał Czyżewski.

Z zespołem CBE Polska przy organizacji II Smart Communications&Technology Forum współpracowało ponad 60 podmiotów, m.in. Urząd Komunikacji Elektronicznej, Instytut Łączności, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki, Agencja Rynku Energii, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Politechniki w Gdańsku i Opolu.

Patronat medialny II Smart Communications&Technology Forum ma Polska Agencja Prasowa.

I edycja forum odbyła się w październiku 2011 r. w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

rop/ amac/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 28.06.2016 Na zdjęciu Olga Malinkiewicz. PAP/Marcin Obara

    Olga Malinkiewicz wśród finalistów European Inventor Award 2024

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ 6 mln zł na granty dla uczelni na projekty B+R

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera