Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

57 nauczycieli akademickich z uczelni całego kraju odebrało we wtorek z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego nominacje profesorskie.

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Otrzymało je 57 osób z uczelni całego kraju, m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka". Wśród nominowanych znalazła się jedna osoba z uczelni zagranicznej - Irena Lasiecka, profesor nauk technicznych z University of Virginia (USA).

Wśród nominowanych we wtorek znaleźli się m.in. lekarze, biolodzy, fizycy, ekonomiści, teologowie, humaniści, muzycy i prawnicy.

Prezydent Komorowski podczas ceremonii wręczania nominacji mówił o spoczywającym na profesorach i na całej nauce obowiązku wyważenia potrzeby kontynuowania pięknych tradycji, a więc dumy z osiągnięć, dokonań i doświadczeń środowisk naukowych, z potrzebą myślenia w kategoriach zmiany.

Prezydent powiedział, że to właśnie w nauce decyduje się, na ile polska gospodarka jest innowacyjna i konkurencyjna. "Na państwu będzie się w dużej mierze skupiała z jednej strony potrzeba podtrzymywania i myślenia z dumą o przeszłości, a z drugiej wyznaczania odważnych ścieżek prowadzących ku przyszłości, nowoczesności, modernizacji" - powiedział prezydent do nominowanych profesorów.

Ceremonia wręczenia nominacji odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

aszw/ abe/ mag/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Projekt noweli ustaw o j. polskim i NAWA trafił do konsultacji

  • Fot. Adobe Stock

    Resorty zdrowia i nauki: kierunki lekarskie na uczelniach z negatywną opinią PKA - bez limitu miejsc

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera