Innowacje dla ochrony zdrowia

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Do dyskusji o innowacyjnym sektorze ochrony zdrowia w Polsce zapraszają Instytut Nauk Ekonomicznych oraz Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN wraz z Międzynarodową Siecią Naukową. Podczas konferencji „Innowacje dla ochrony zdrowia”, która odbędzie się 23 października w Warszawie, zostanie zaprezentowany Raport o innowacyjności sektora medycznego w Polsce w 2012 roku.

Podczas 5 paneli konferencyjnych będzie możliwość wymiany opinii z czołowymi ekspertami z tej dziedziny w Polsce. Panele będą dotyczyły węzłowych problemów sektora technologii medycznych. Mowa będzie o współpracy nauki i gospodarki, umiędzynarodowieniu, normalizacji, certyfikacji i własności intelektualnej.

Na konferencji zostanie zaprezentowany ranking najbardziej innowacyjnych firm sektora technologii medycznych, a najlepsze firmy otrzymają wyróżnienia. Znaczenie technologii medycznych dla rozwoju Polski przedstawią uczeni: wiceprezes PAN Andrzej Górski, Piotr Ładyżyński z IBIB PAN, Stefan Majewski - prorektor WUM oraz Lechosław Ciupik, prezes spółki LfC.

Regionalne struktury innowacyjnego systemu ochrony zdrowia zaprezentują Iwona Nowicka z Departamentu Strategii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, profesorowie: Henryk Skarżyński - dyrektor IFiPS, Grzegorz Węgrzyn - Prorektor UG, Jan Lubiński z PUM w Szczecinie oraz Wojciech Witkiewicz z WSSK we Wrocławiu i Maciej Wojtkowski z UMK.

Prezentację "Raportu o innowacyjności sektora medycznego w Polsce" przygotował Tadeusz Baczko z INE PAN. O perspektywach innowacji dla ochrony zdrowia opowiedzą: Jan Maria Wójcicki - dyrektor IBIB PAN, Leszek Sikorski - dyrektor CSIOZ, Leszek Pączek ze Szpitala Dzieciątka Jezus WUM, Witold Sujka - prezes Tricomed S.A., Paweł Przewięźlikowski - prezes Selvita S.A. i Maciej Adamkiewicz - prezes Adamed Pharma S.A.

Konferencja odbędzie się 23 października w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN przy ul. Trojdena 4 w Warszawie.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  10.05.2024. PAP/Michał Meissner

    CIOP-PIB: pożar to nie tylko ogień, ale i niebezpieczny dla człowieka dym

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: kilkaset tysięcy Polaków może mieć niezdiagnozowaną celiakię

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera