Uczelnie i instytucje

Studenci z krajów rozwijających się na AGH

30 młodych badaczy z prawie 20 krajów rozwijających się rozpoczyna studia w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczelnia oficjalnie zainaugurowała kolejną edycję programu stypendialnego AGH – UNESCO.

W semestrze zimowym naukę w AGH podejmie 30 studentów i młodych naukowców pochodzących m.in. z Birmy, Bhutanu, Chin, Czadu, Kamerunu, Kirgistanu, Kuby, Senegalu, Tadżykistanu, Botswany, Malezji, Mongolii czy Madagaskaru - poinformował w przesłanym PAP komunikacie rzecznik uczelni, Bartosz Dembiński.

Młodzi naukowcy realizują projekty trwające od dwóch do sześciu miesięcy, a tematy ich prac dotyczą np. zaawansowanych technologii materiałowych, transportu, budowy i eksploatacji maszyn czy geoinżynierii. Każdy z nich otrzymywać będzie miesięczne stypendium w wysokości 1350 zł.

\"Studia w AGH to dla młodych ludzi z krajów rozwijających się ogromna szansa na podniesienie kwalifikacji, zdobycie cennego wykształcenia, a także podpatrzenie wartościowych wzorców i zaimplementowanie ich po powrocie do kraju - podkreśla prof. Janusz Szpytko, Kierownik Centrum AGH – UNESCO. - Stypendyści programu AGH – UNESCO będą realizowali swoje projekty na większości wydziałów AGH\".

Jak zaznacza rzecznik AGH, Centrum Międzynarodowej Promocji Technologii i Edukacji AGH - UNESCO jest pierwszą w Polsce jednostką pod auspicjami UNESCO inspirującą i koordynującą wymianę i transfer wiedzy oraz praktyk inżynierskich na poziomie uniwersyteckim w dziedzinie nauk technicznych.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie www.unesco.agh.edu.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera