Dropsport, czyli jak szybko znaleźć kompana do sportu

Masz ochotę pokopać piłkę, a brakuje Ci towarzystwa? Chcesz pobiegać, ale samemu trudno zmobilizować się do wyjścia z domu? Studenci AGH opracowali aplikację „Dropsport”, która umożliwia znalezienie parterów do wspólnego uprawiania sportu.

Uruchomiona w styczniu aplikacja „Dropsport”, pomoże znaleźć towarzystwo do wspólnej gry w piłkę, biegania czy innej aktywności sportowej. Opracowali ją Marta Ryłko i Kamil Figiela - studenci Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Użytkownicy serwisu mogą wybierać spośród dostępnych dyscyplin, wśród których znalazły się m.in. bieganie, fitness, narciarstwo, siatkówka czy wspinaczka. Jednocześnie mogą sprecyzować datę, miejsce, a nawet porę dnia treningu.

Twórcy portalu w pierwszej kolejności skoncentrowali się na Krakowie i utworzeniu grupy aktywnych użytkowników w tym mieście. "Nic nie stoi jednak na przeszkodzie utworzenia lokalizacji w dowolnym miejscu na świecie. Zasięg serwisu obejmuje dowolny obszar czy miasto" – wyjaśnia Marta Ryłko.

Usługa skierowana jest przede wszystkim do lokalnych grup np. biegaczy, ale także osób, które aranżują wspólne wyjścia firmowe na mecze koszykówki czy piłki nożnej. Dzięki skorzystaniu z aplikacji mogą oni łatwiej i szybciej zebrać kilkunastoosobową drużynę.

"Na stronie można dodawać własne aktywności, zapraszając jednocześnie do wspólnego spędzenia czasu. Portal zintegrowany jest z Facebookiem, dzięki czemu osoby które mają się spotkać mogą wcześniej poznać się poprzez portal Społecznościowy" – informuje rzecznik AGH Bartosz Dembiński.

Szczegółowe informacje o pomyśle studentów AGH można znaleźć pod adresem: www.dropsport.com

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: hałas szkodzi zdrowiu, dlatego konieczna jest zmiana norm hałasu w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Starzejemy się - mediana wieku w Polsce zwiększyła się do prawie 43 lat

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera