Odkrywcy.pl - nauka na dużą skalę

1,5 miliona użytkowników miesięcznie i prawie 45 tys. fanów na Facebooku - tak dużym zainteresowaniem cieczy się portal Odkrywcy.pl, na którym co miesiąc publikowanych jest prawie 100 artykułów.

Serwis Odkrywcy.pl kandyduje - w kategorii Media - w IX edycji konkursu "Popularyzator Nauki", organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Odkrywcy.pl każdego dnia informują o najważniejszych wydarzeniach naukowych z Polski i świata, niezwykłych odkryciach, przełomowych badaniach medycznych, zadziwiających mechanizmach przyrody, tajemnicach ludzkiego ciała, zwyczajach społeczeństw, początkach i historii życia na Ziemi czy o życiu w kosmosie. Witryna to także kompleksowe informacje o projektach naukowych i relacje z wydarzeń poświęconych nauce.

W serwisie publikowanych jest blisko 100 artykułów miesięcznie. Portal współpracuje ze specjalistami różnych dziedzin – biologii, medycyny, astronomii oraz redakcjami pism i portali popularnonaukowych, m.in.: kosmonauta.net, archeowiesci.pl.

Jak informuje Katarzyna Halicka z WP.pl w przesłanym PAP zgłoszeniu, co miesiąc serwis Odkrywcy.pl odwiedza około 1,5 miliona użytkowników. Liczba odsłon stron witryny sięga zaś 8 milionów. Serwis ma też prawie 45 tys. fanów na Facebooku.

W serwisie Odkrywcy.pl zamieszczane są galerie zdjęć, i infografiki. Publikowane są tu też materiały multimedialne, których źródłem jest m.in. National Geographic Channel oraz autorskie programy WP.PL – „Enigma” i „Pixel".

Redakcja na bieżąco informuje o festiwalach nauki, piknikach i pokazach naukowych, nocach muzeów odbywających się w wielu miastach Polski, itp. Redakcja serwisu przyłączyła się także do akcji „Wyślij swoje zdjęcie w kosmos”, promującej start pierwszych polskich satelitów naukowych.

Ponadto, redaktorzy serwisu na antenie radiowej „Czwórki”, w programie „Czwarty wymiar”, przybliżają tematy naukowe i okołonaukowe. Opowiadali już m.in. o plamach na Słońcu, o tym, że kobiety i mężczyźni nie pochodzą „z odmiennych planet”, a nawet o stroju… Spidermana.

Serwis Odkrywcy.pl istnieje od 2009 r. i jest częścią grupy wp.pl. "Przez przekierowania do serwisu ze stron internetowych portalu Wirtualna Polska, w tym ze strony głównej WP.PL, docieramy do szerokiego grona odbiorców, co umożliwia nam nie tylko zaspokojenie ciekawości sympatyków nauki, ale także edukowanie społeczeństwa" - zaznacza w zgłoszeniu Katarzyna Halicka.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera