16 regionalnych laureatów konkursu Studencki Nobel już w poniedziałek 30 czerwca zmierzy się w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w Warszawie. Nagrody odbiorą najzdolniejsi studenci w każdej z dziewięciu ocenianych w konkursie branż.
Konkurs na najlepszego studenta w Polsce organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.
Konkurs daje szansę na zwycięstwo studentom bez względu na charakter uczelni, na której studiują, czy podjęty kierunek studiów. Nagradzana jest w nim przede wszystkim wszechstronność, zaangażowanie, pasja i chęć rozwoju. Przy wyborze najlepszego i najbardziej wszechstronnego żaka w Polsce brane są pod uwagę m.in. publikacje naukowe, działalność w organizacjach społecznych, znajomość języków obcych, udział w wymianach zagranicznych oraz osiągnięcia sportowe.
Spośród wszystkich kandydatów wyłoniono już najlepszych studentów w poszczególnych województwach. Spośród nich w poniedziałek wybrany zostanie najlepszy student w kraju – zwycięzca Studenckiego Nobla 2014.
Nagrody odbiorą też najzdolniejsi studenci specjalizujący się w naukach: rolniczo – przyrodniczych, naukach ścisłych, naukach inżynieryjnych i technicznych, medycznych i naukach o zdrowiu, prawniczych, ekonomicznych, społecznych, humanistycznych oraz sporcie.
Do rywalizacji w konkursie mogli zgłaszać się wszyscy studenci polskich szkół wyższych, zarówno publicznych i prywatnych. Warunkiem udziału było rozpoczęcie wiodącego kierunku studiów przed 28 rokiem życia, a średnia ze wszystkich zamkniętych semestrów na danym poziomie studiów powinna wynosić minimum 70 proc. maksymalnej średniej możliwej do zdobycia na danej uczelni.
W ubiegłym roku tytuł najlepszego studenta w Polsce i 10 tys. zł zdobył student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Norbert Kuder.
Poniedziałkową galę będzie można oglądać na żywo poprzez oficjalną stronę konkursu www.studenckinobel.pl 30 czerwca o godzinie 12.00.
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ ula/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.