"Wiedza na życzenie" z Uniwersytetu w Białymstoku

Legendy o wampirach? Komiks? A może niszcząca moc czarnych dziur? To tylko kilka tematów zajęć, jakie z myślą o uczniach przygotowali pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku. W ofercie projektu „Wiedza na życzenie” jest w sumie 87 pozycji, z których mogą korzystać głównie szkoły ponadgimnazjalne.

\"Wykładowcy z Uniwersytetu w Białymstoku dość często goszczą w szkołach. Grupy uczniów odwiedzają też naszą uczelnię podczas różnego rodzaju imprez edukacyjnych, otwartych spotkań, konferencji. Takie zajęcia odbywają się w różnych formach na wszystkich wydziałach. Aby wzajemną współpracę ułatwić i wzmocnić opracowaliśmy katalog oferowanych przez naszych pracowników zajęć\" - informuje w przesłanym komunikacie rzecznik uczelni, Katarzyna Dziedzik.

W ten sposób powstał - aktualizowany na bieżąco - katalog \"Wiedza na życzenie\", dostępny na stronie: www.uwb.edu.pl/wiedza-na-zyczenie. W ofercie „Wiedza na życzenie” jest w sumie 87 pozycji - wykładów, warsztatów i prezentacji, przygotowanych z myślą o uczniach szkół - głównie ponadgimnazjalnych. Z takich zajęć na zamówienie szkoły mogą korzystać przez cały czas, a nie tylko podczas festiwali nauki czy drzwi otwartych.

Uczniowie i nauczyciele znajdą tu opis zajęć – ich formy i treści, a także kontakt do osób, z którymi mogą uzgodnić gdzie i kiedy zostaną zrealizowane. W większości przypadków warsztaty czy wykłady mogą odbywać się w zainteresowanych szkołach lub na uniwersytecie – w zależności od preferencji grupy. Do tej pory z oferty skorzystało już kilkadziesiąt uczniowskich grup.

\"Mamy nadzieję, że taka forma kontaktu ze środowiskiem akademickim pomoże uczniom poszerzać wiedzę, rozwijać naukowe pasje oraz społeczne umiejętności. Być może okaże się też inspiracją przy wyborze przyszłego kierunku studiów. Chcielibyśmy, aby z ogromnego naukowego potencjału i dydaktycznego doświadczenia naszej kadry w jak największym stopniu korzystały także funkcjonujące w naszym regionie szkoły\" - zaznacza rzecznik UwB.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera