Trwa głosowanie na najlepsze inicjatywy studenckie

Tylko do 4 listopada do godz. 20.30 internauci mogą wybierać najlepsze ich zdaniem inicjatywy studenckie wskazane w konkursie ProJuvenes. Ich głosy - po dodaniu do ocen jurorskich - pomogą wybrać laureatów w kategoriach takich jak: studencki projekt roku, naukowy projekt roku, media studenckie, juwenalia czy organizacje pozarządowe wspierające studentów.

Nagrody ProJuvenes to inicjatywa organizowana od 2013 roku przez Parlament Studentów RP. W siedmiu konkursowych kategoriach nagradzane są inicjatywy, osoby, firmy i instytucje, które współpracują z młodzieżą, zwłaszcza ze studentami szkół wyższych.

Głosy na poszczególnych nominowanych można oddawać za pośrednictwem strony internetowej: http://www.projuvenes.pl/glosowanie-2/ do 4 listopada, do godz. 20:30.

Po głosowaniu powstanie lista rankingowa, w której pierwsze miejsce zajmie nominowany z największą liczbą oddanych głosów, a ostanie - z najmniejszą. Głosy oddane przez internautów po zsumowaniu z głosami oddanymi przez kapitułę umożliwią wybór zwycięzców w każdej z kategorii.

W kategorii Kultura Studencka nominowano inicjatywy takie jak: Inżynier z Kulturą - zajęcia dla studentów Akademii Górniczo-Hutniczej; Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej \'The Engineers Band; Chór i Orkiestra Smyczkowa AGH - Con Fuoco; Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim, zainicjowane przez samorząd studencki Uniwersytetu Opolskiego; Campus Studencki Łazy 2016; Zimowa Giełda Piosenki - studencki przegląd od 26 lat organizowany przez studentów z Uniwersytetu Opolskiego.

Wśród nominowanych w kategorii Juwenalia znalazły się: Juwenalia Politechniki Warszawskiej; Juwenalia Śląskie; Piastonalia Uniwersytetu Opolskiego; Juwenalia Artystyczne organizowane przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina; Juwenalia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Delfinalia - gdyńskie juwenalia Akademii Morskiej oraz Akademii Marynarki Wojennej.

Swoich faworytów można wskazywać także w kategorii Media Studenckie. Nominowano w niej: Studencką Telewizję Uniwersytetu Opolskiego SetaTV; studenckie, internetowe Radio Sygnały; Niezależny Miesięcznik Studentów MAGIEL wydawany w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i na Uniwersytecie Warszawskim; portal studencki Polibuda.info; Czasopismo Studenckie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego Kuryer Uniwersytecki; Radio NaGłos - jedyna w Jeleniej Górze akademicka rozgłośnia radiowa.

W kategorii Naukowy Projekt Roku nominowano: regatową łódź podwodną napędzaną mechanicznie - NAUTILUS, budowaną przez studentów Politechniki Gdańskiej; projekt „BioWar” Uniwersytetu Śląskiego, którego celem jest doskonalenie praktycznej wiedzy dotyczącej wykorzystania drożdży w biotechnologii żywności; Śląski Studencki Festiwal Nauki; projekt BuLMA - stworzony przez studentów z Politechniki Warszawskiej; ARCHITEKTOUR - interdyscyplinarne warsztaty architektoniczne; grę kulka w labiryncie sterowana myślami - pomysł realizowany na Politechnice Gdańskiej.

W kategorii organizacji pozarządowych głosy można oddawać na: Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego Juvenes; Fundację Absolwentów UMCS; Fundację Manus przy Politechnice Wrocławskiej.

Wśród nominowanych w kategorii Studencki Projekt Roku znalazły się: Galaktyczny Uniwersytet UAM; Kreatywne Rozmowy o Nauce realizowane na Uniwersytecie w Białymstoku; akcja #ProtestPCz - Wiosna studentów na PCz; UMED na językach – projekt skierowany do studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi chcących poszerzać znajomość języków obcych; Gala Aktywności Studenckiej „Złota Lwiątka” organizowana przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Projekt Scorpio - inicjatywa studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

Inicjatywy, osoby i instytucje nominowane w kategorii Studia Bez Barier to: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie; Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu „Ad Astra”; Samodzielna Sekcja ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Politechniki Wrocławskiej.

Zwycięzcę w kategorii Dziennikarz wybierze wyłącznie kapituła konkursu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z zasadami głosowania są dostępne na stronie: http://www.projuvenes.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 11.03.2021. Kampus Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) zmieniła nazwę

  • 19.12.2024. Dziekan Wydziału Medycznego Politechniki Bydgoskiej prof. Małgorzata Tafil-Klawe (L), odbierający tytuł doktora honoris causa, prof. Marek Harat (C) oraz rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski (P) podczas jubileuszowego, 500. posiedzenia Senatu Politechniki Bydgoskiej w siedzibie uczelni. PAP/Tytus Żmijewski

    Neurochirurg prof. Marek Harat doktorem h.c. Politechniki Bydgoskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera