Poznański Park Naukowo-Technologiczny szuka innowacyjnych startupów

Innowacyjne technologicznie startupy lub pomysły biznesowe z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz informacyjno-komunikacyjnej mogą uzyskać wsparcie z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. PPNT czeka na zgłoszenia do 6 kwietnia.

PPNT oferuje nie tylko zastrzyk finansowy, ale przede wszystkim doradztwo i rozwój założeń strategicznych, technologicznych i rynkowych planowanego przedsięwzięcia.

"Udział w naborze to dla pomysłodawców nie tylko szansa na pozyskania kapitału, ale wspólna kilkumiesięczna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, finansowymi, technologicznymi i rynkowymi planowanego przedsięwzięcia. Podczas procesu ewaluacji zostaną przeanalizowane także kwestie własności intelektualnej oraz warsztatowo opracowany model biznesowy" – mówi menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT, Katarzyna Wlaź.

PPNT szuka innowacyjnych i przełomowych technologicznie startupów lub pomysłów biznesowych, z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne). Wraz z partnerami – jednymi z największych graczy na swoich rynkach – planuje pomóc im w rozwoju oraz wesprzeć kapitałowo.

Jak informuje PPNT, udział w projekcie jest dużą szansą na zweryfikowanie założeń danego pomysłu bezpośrednio na rynku. Podczas naboru eksperci będą przykładać szczególną wagę do walidacji projektów, czyli skonfrontowania idei z rzeczywistymi potrzebami rynku.

Szczególnie mile widziani są ci przedsiębiorcy i naukowcy, którzy mają innowacyjny pomysł, znają rynek, są świadomi konkurencji i pracują nad zupełnie nowymi skalowalnymi rozwiązaniami. Kluczowy jest także zespół mający kompetencje biznesowe i świadomość z czym wiąże się praca nad rozwojem nowego innowacyjnego biznesu - informuje PPNT.

Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń: http://ppnt.poznan.pl/o-nas/inwestycje-kapitalowe/

Fundusz kapitałowy PPNT Fundacji UAM powstał w ramach projektu o nazwie „InQbacja i wsparcie kapitałowe dla biotechnologii, chemii, technologii informatycznych oraz komunikacyjnych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCN sfinansuje 17 polsko-litewskich projektów badawczych

  • Fot. Adobe Stock

    Trzy projekty badawcze z udziałem naukowców z Polski otrzymały finansowanie w konkursie JPND

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera