Uczelnie i instytucje

6 lipca - spotkanie informacyjne w ramach programu Horyzont Europa

fot. AdobeStock
fot. AdobeStock

We wtorek 6 lipca Narodowe Centrum Badań i Rozwoju organizuje spotkanie informacyjne dla zainteresowanych udziałem w Widening Participation and Spreading Excellence w ramach programu Horyzont Europa.

Zainteresowani udziałem w spotkaniu muszą się zarejestrować na stronie: Widening Participation and Spreading Excellence | Slovenian Business & Research Association (sbra.be)

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem słoweńskiej Prezydencji w Radzie UE, przez brukselskie biura Słowenii, Cypru, Grecji, Polski i Węgier, wspierające współpracę B+R+I.

Nowy program ramowy Horyzont Europa z budżetem około 95,5 mld euro na badania i innowacje, w tym na walkę z COVID-19, ruszył w styczniu 2021 r. Środki Horyzontu Europa przyznawane są w ramach trzech filarów: otwarta i doskonała nauka, konkurencyjna gospodarka i innowacyjna gospodarka. Wydzielono też środki na badania "nieskończenie pilne i ważne". Są to: adaptacja i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, walka z rakiem, inteligentne miasta, zdrowe morza i oceany, zdrowa gleba i żywność.

Programy ramowe UE realizowane są od 36 lat. Ich celem jest finansowanie badań naukowych i innowacji na rzecz rozwiązywania kluczowych problemów ważnych z punktu widzenia polityki, gospodarki i społeczeństwa europejskiego.

Nauka w Polsce - PAP

uka/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    NCN przyznało granty OPUS 27 i PRELUDIUM 23 o łącznej wartości niemal 665 mln zł

  •  dr inż. Marta Kolonko-Adamska. Fot. Politechnika Wrocławska

    Wrocław/ Badania biochemiczne nad rolą oblin w jamie ustnej i układzie trawiennym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera