Uczelnie i instytucje

Opolskie uczelnie przyjmują uchodźców z Ukrainy

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Ponad czterystu uchodźców może liczyć na przyjęcie przez Uniwersytet Opolski i Politechnikę Opolską. Jak informują władze politechniki, jej akademik Sokrates przyjął już 246 uchodźców z Ukrainy.

Od samego początku wojny na Ukrainie do pomocy uchodźcom włączyły się dwie państwowe uczelnie z Opola. Uniwersytet Opolski i Politechnika Opolska przygotowały miejsca w swoich akademikach oraz punkty informacyjne dla przyjeżdżających z Ukrainy.

Politechnika Opolska dla uchodźców przeznaczyła cały swój akademik Sokrates, przeznaczony na około 300 osób. Jak poinformowała Anna Kułynycz, rzecznik prasowy uczelni, do tej pory zakwaterowano w nim 246 osób, jednak ze względu na to, że w niektórych pokojach ulokowano rodziny, nie będą dokwaterowywane kolejne osoby.

Uniwersytet Opolski informuje na swojej stronie internetowej, że uczelnia ma 180 miejsc dla uchodźców. Pracownicy i studenci uczelni prowadzą zbiórki rzeczy potrzebnych dla uchodźców. Uniwersytecki Szpital Kliniczny świadczy bezpłatnie specjalistyczną pomoc medyczną dla uchodźców. Na uczelni uruchomiono także pomoc psychologiczną. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera