Jaworzno/ Otwarto minicentrum nauki SOWA

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Minicentrum nauki "SOWA – Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności" otwarto w środę w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej „GEOsfera” w Jaworznie. To przestrzeń swobodnego eksperymentowania, inspirowana nauką.

"Ta inicjatywa to stworzenie dla dzieci i młodzieży przestrzeni do poszerzania swoich umiejętności oraz kompetencji społecznych, np. pracy w zespole. Jest to przygotowanie młodych ludzi do tego, aby swoją aktywnością mogli uczestniczyć w edukacji na poziomie szkoły średniej, a później na poziomie akademickim" – powiedział wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki podczas uroczystości.

"Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA" to wspólny projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W jego ramach w 32 miastach w całej Polsce - w tym w Jaworznie - powstają minicentra nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze warszawskiego Kopernika.

W każdej takiej placówce mieści się wystawa oraz Majsternia – przestrzeń swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne zajęcia. Wystawa składa się z 15 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki Kopernik. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne.

PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka

lun/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • Komunikacja naukowa i popularyzacja nauki. Fot. A. Wojaczek

    Ponad 20 osób ukończyło pierwsze studia z popularyzacji nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera