Ostatnie dni rejestracji na konkurs twórców gier i VR

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Młodzi twórcy gier komputerowych mogą do 29 maja zgłosić się do 14. edycji ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Konkurs dla studentów oraz uczniów zainteresowanych karierą w branży gier wideo organizuje Politechnika Łódzka.

Jurorami będą przedstawiciele polskich firm z branży gier komputerowych stanowiących jury konkursu. Młodzi twórcy będą mogli prezentować swoje projekty i wymieniać doświadczenia w obszarze tworzenia gier komputerowych i zastosowań środowisk wirtualnych.

Organizatorzy przewidzieli wiele ścieżek tematycznych: Game Design, Game Development, Mobile Games, Virtual Environment, Show Your Project oraz Game Graphics Contest. Dzięki tej różnorodności udział w rywalizacji mogą wziąć zarówno projektanci i programiści gier wideo, twórcy gier mobilnych i wrażeń w środowiskach VR, jak też twórcy grafiki i ilustracji do gier.

"Finały konkursu to dla młodych ludzi nie tylko możliwość wymiany doświadczeń, zaprezentowania swoich projektów przed przedstawicielami najważniejszych firm z branży, ale także swoista dźwignia umożliwiająca łatwy start kariery w obszarze gier wideo" - ocenia Adam Wojciechowski, dziekan Wydziału Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, organizator konkursu.

Podkreśla, że wielu finalistów trafiło na staże do firm, część z nich otrzymała stałe zatrudnienie. Dziekan przytacza przykład firmy, która wsparła zespół swoim doświadczeniem i wydała wybrany projekt jako pełnoprawną grę.

"Tak stało się na zeszłorocznych finałach, gdzie zwycięzcy kategorii Mobile Games otrzymali ofertę od wydawcy i w tej chwili ich gra wchodzi na rynek oraz zdobywa nagrody na branżowych konkursach. Np. w ostatnich dniach zostali odznaczeni Best Mobile Indie Game Award na największej w Europie Środkowej konferencji branżowej Digital Dragons 2022" - uściśla prof. Wojciechowski.

Pierwszy etap zgłoszeń kończy się w niedzielę 29 maja o godzinie 23.59. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie konkursu: gry.it.p.lodz.pl

Wydarzenie można również śledzić na kanale społecznościowym fb.com/ztgkpl.

Finały konkursu odbędą się 23-24 czerwca 2022 roku w EXPO Łódź.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Opowiedzą o nauce w trzy minuty; znamy finalistów 10. polskiej edycji FameLab

  • fot. materiały prasowe

    Perełki z europejskich zbiorów podczas Pikniku Archiwalnego w Warszawie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera