Nauka dla Społeczeństwa

05.12.2023
PL EN
07.12.2022 aktualizacja 07.12.2022

Łódź/ Politechnika Łódzka i firma Anwim będą współpracować na rzecz ekoinnowacyjności

Firma Anwim będąca właścicielem i operatora sieci stacji paliw MOYA została nowym partnerem Politechniki Łódzkiej. Współpraca uczelni i przedstawiciela branży paliwowej dotyczy wspólnych projektów oraz prac badawczo-rozwojowych, w szczególności w obszarach ekoinnowacyjności.

O zawarciu umowy partnerskiej poinformowała we wtorek rzeczniczka Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka, która zaznaczyła, że troska o ekologię jest jednym z filarów strategii obu partnerów.

"Politechnika Łódzka angażuje się w projekty naukowe i działania na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, jednocześnie rozwijając +zielony kampus+. Anwim S.A. w ramach rozwoju sieci stacji paliw MOYA konsekwentnie wprowadza nowoczesne technologie, takie jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, systemy BMS i inne, które pozwalają redukować emisję gazów cieplarnianych" – zaznaczyła.

Współpraca przewiduje wsparcie spółki dla realizowanych już przez uczelnię projektów, jak również inicjowanie nowych wspólnych inicjatyw na rzecz celów zrównoważonego rozwoju. Studencka działalność w ramach partnerstwa ma obejmować m.in. pracę nad rozwiązaniami pozwalającymi na wykorzystanie energii wiatrowej na potrzeby indywidualnych użytkowników, a także szerzenie świadomości na temat energii odnawialnej.

"Jestem przekonany, że działania podjęte w efekcie podpisanej umowy przyniosą studentom i uczelni wiele korzyści. Wsparcie wysokiej klasy menedżerów z firmy Anwim przyspieszy realizację innowacyjnych projektów oraz prac w obszarze R&D. Zależy nam także na ciągłym doskonaleniu procesu kształcenia i jak najlepszym przygotowaniu absolwentów do wyzwań rynku pracy. Nasza umowa o współpracy umożliwi realizację tych celów" – dodał rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik.

Z kolei prezes Anwim przekonywał o ogromnym potencjale rozwojowym proekologicznych projektów zainicjowanych przez studentów łódzkiej uczelni.

"Każdy, nawet najlepszy pomysł, aby mógł ujrzeć światło dzienne, wymaga wsparcia biznesowego i my to wsparcie możemy zaoferować. Przedsiębiorstwa i uczelnie mogą z powodzeniem się uzupełniać, tworząc wartość dodaną dla gospodarki i społeczeństwa" – zapewnił. 

PAP - Nauka w Polsce, Bartłomiej Pawlak

bap/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023