Ks. prof. Stanisław Dziekoński ponownie rektorem UKSW

Ks. prof. Stanisława Dziekońskiego wybrano rektorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na lata 2016-2020. Funkcję tę będzie pełnił po raz drugi. W głosowaniu elektorów, które odbyło się w piątek 18 marca, otrzymał 83 głosy na 95 możliwych.

Z programu przedstawionego przez ks. prof. Dziekońskiego wynika, że celem kadencji 2016-2020 jest przede wszystkim utrzymanie bezprzymiotnikowego charakteru Uniwersytetu poprzez uzyskanie nowych uprawnień do doktoryzowania z chemii, biologii, ochrony środowiska oraz nauk medycznych. Planowane jest także uruchomienie nowych kierunków studiów, związanych ze współczesnymi wyzwaniami społeczno-gospodarczymi (np. studiów człowiek w cyberprzestrzeni) oraz programów w języku angielskim dla studentów z zagranicy. Ks. prof. Dziekoński zapowiedział także utworzenie uczelnianego systemu motywacyjnego, którego ważnym elementem będzie nagroda rektora za innowacyjność w dydaktyce oraz w badaniach naukowych.

Ks. prof. Dziekoński był rektorem UKSW od 2012 roku. Z uczelnią związany jest od 1992 roku, kiedy rozpoczął studia katechetyczne na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej. W 1999 roku otrzymał stopień doktora nauk teologicznych. Habilitację z nauk teologicznych uzyskał w 2006 roku. W 2014 roku otrzymał tytuł naukowy profesora nauk społecznych. Jest autorem ponad 160 publikacji o tematyce pedagogicznej i teologicznej.

W pierwszej kadencji rektorskiej dwukrotnie otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – indywidualną I stopnia, za osiągnięcia organizacyjne podejmowane na rzecz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera