27.07.2024. PAP/Andrzej Jackowski

Gdańsk/ Wkrótce odbędzie się czwarta edycja Pikniku Nauki Fahrenheita

W niedzielę, 25 maja, odbędzie się w Gdańsku czwarta edycja Pikniku Nauki Fahrenheita – wydarzenia organizowanego przez Związek Uczelni Fahrenheita wraz z centrum nauki Hevelianum. Piknik ma charakter otwarty i bezpłatny - poinformował Związek Uczelni Fahrenheita.

  • Fot. Fotolia

    Piknik "Nauka też sztuka" - 10 czerwca w Olsztynie

    Pisanie tajnych wiadomości niewidzialnym atramentem, poszukiwanie magicznych przeciwutleniaczy w napojach, badania szczątków polskich dinozaurów - z takimi zadaniami zmierzą się goście Pikniku PAN „Nauka też sztuka!”. Odbędzie się on w sobotę 10 czerwca na Starym Mieście w Olsztynie.

  • Fot. Fotolia

    Młyn Wiedzy na Dzień Dziecka

    Model mikroskopu sił atomowych oraz interaktywne komputerowe symulacje biomolekuł pokaże Instytut Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, warsztaty fotograficzne przeprowadzi Wyższa Szkoła Gospodarki - to część atrakcji przygotowanych na popularnonaukowy piknik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, organizowany w Toruniu w dniach 27-29 maja.

  • Fot. Fotolia

    Wielkie święto ptasich migrantów - w weekend na Helu

    Wycieczki ornitologiczne, warsztaty przyrodnicze, gry terenowe czy prelekcje zaplanowano dla uczestników Pikniku Naukowego, organizowanego z okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych. Impreza odbędzie się w Kuźnicy na Helu w najbliższy weekend.

  • Fot. Fotolia

    W sobotę piknik archeologiczny w rezerwacie Rydno

    Rajd terenowy z prezentacją stanowisk archeologicznych, pokaz obrzędów paleolitycznych, a także warsztaty krzemieniarskie to główne atrakcje sobotniego pikniku archeologicznego w rezerwacie ”Rydno” Skarżysku-Kamiennej.

  • Fot. Fotolia

    I Laboratoryjny Piknik BioCEN w Warszawie

    Jak wygląda praca biologa molekularnego w profesjonalnym laboratorium? Co tak naprawdę kryje się pod hasłem GMO, genetyka i biotechnologia? Osoby, które chcą poznać odpowiedzi na te pytania, wykonać samodzielnie pasjonujące eksperymenty i wziąć udział w niezwykłych pokazach powinny odwiedzić I Laboratoryjny Piknik BioCEN organizowany w ramach XVI Festiwalu Nauki w Warszawie.

  • Foto: Fotolia

    Piknik astronomiczny i zlot miłośników astronomii w Toruniu

    W sobotę na toruńskiej Barbarce odbędzie się piknik astronomiczny. Impreza zostanie zorganizowana w ramach Toruńskiego Zlotu Miłośników Astronomii, który rozpoczął się w czwartek.

  • fot. Fotolia

    Trzeci Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie

    Doświadczenia z ciekłym azotem, tajemnice starożytnego Egiptu, szczątki pradawnych zwierząt - to niektóre atrakcje Dnia Odkrywców, czyli 3. Interaktywnego Pikniku Wiedzy, który odbędzie się 2 czerwca w Rzeszowie.

  • Fot. Fotolia

    VII piknik archeologiczny w rezerwacie Rydno

    Inscenizacja pogrzebu wodza, budowanie megalitu, koncert muzyki naturalnej, pokaz pracy krzemieniarza to atrakcje VII Pikniku Archeologicznego Praosada Rydno, który rozpocznie się w czwartek w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie).

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera