Profesor Bogumiła Kaniewska (ad) PAP/Rafał Guz

Przewodnicząca KRASP: dyplom europejski to korzyści dla studentów, uczelni i społeczeństwa

Dyplom europejski przyniesie realne korzyści studentom, uczelniom i europejskiemu społeczeństwu – oceniła przewodnicza Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) prof. Bogumiła Kaniewska. Dodała, że dyplom pozytywnie wpłynie na rozwój programów takich jak Erasmus.

  • 21.11.2024. Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska na briefingu prasowym w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, 21 bm. Spotkanie dot. posiedzenia Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. (jp/zkoc) PAP/Jarek Praszkiewicz

    Szefowa KRASP: zmiany w projekcie rozporządzenia ws. ewaluacji idą w dobrym kierunku

    Zmiany zaproponowane w projekcje rozporządzenia ministra nauki w sprawie ewaluacji działalności naukowej idą w dobrym kierunku – oceniła przewodnicząca KRASP prof. Bogumiła Kaniewska. Dodała, że jak najszybciej trzeba opracować koncepcję systemu ewaluacji, który ma obowiązywać od 2026 r.

  • Fot. Adobe Stock

    KRASP: nic nie zwalnia naukowców z przestrzegania zasad etycznych

    Nic nie zwalnia badaczy i organizacji reprezentujących środowiska naukowe z troski o przestrzeganie fundamentalnych zasad etycznych w prowadzeniu badań i publikowaniu ich efektów – napisano w opublikowanym w poniedziałek stanowisku Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

  • 21.11.2024. Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Szefowa KRASP: liczymy na dialog z nowym ministrem nauki

    Liczymy na dialog z nowym ministrem nauki i współpracę bezpośrednio ze środowiskiem rektorów, a także jak najszybszą kontynuację prac, które toczą się od roku - powiedziała PAP szefowa KRASP prof. Bogumiła Kaniewska. Chodzi m.in. o ustawę prawo o nauce i szkolnictwie wyższym - dodała.

  • 11.09.2024. Profesor Bogumiła Kaniewska. Fot. PAP/Rafał Guz

    Przewodnicząca KRASP: mam nadzieję, że wzrośnie autorytet szkół wyższych

    Przewodnicząca KRASP prof. Bogumiła Kaniewska wyraziła nadzieję, że dzięki integracji środowiska akademickiego wzrośnie autorytet szkół wyższych i ich rola w społeczeństwie. Z okazji nowego roku akademickiego życzyła pracownikom uczelni oraz studentom siły i wytrwałości.

  • 11.09.2024. Profesor Bogumiła Kaniewska. PAP/Rafał Guz

    Przewodnicząca KRASP: pracujemy z resortem nauki nad rozwiązaniem problemu wiz studenckich

    KRASP wspólnie z resortem nauki pracuje nad rozwiązaniami – doraźnym i systemowym – które umożliwią zagranicznym studentom wjazd do Polski - powiedziała PAP prof. Bogumiła Kaniewska, przewodnicząca tego gremium. Dodała, że jest to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoją rektorzy uczelni.

  • 26.07.2024. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek. PAP/Tomasz Gzell

    Dariusz Wieczorek: Polska potrzebuje studentów z zagranicy

    Szef resortu nauki Dariusz Wieczorek podkreślił w środę, że Polska potrzebuje studentów z zagranicy i że będą prowadzone działania, by polskie uczelnie "były jak najliczniej odwiedzane". Minister odniósł się w ten sposób do rządowego projektu nowelizacji ustaw uszczelniającego polski system wizowy.

  • 06.05.2024 Na zdjęciu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska. PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Przewodnicząca KRASP: będziemy walczyć o kolejne podwyżki dla pracowników uczelni

    Będziemy walczyć o kolejne podwyżki – zapowiedziała w czwartek prof. Bogumiła Kaniewska, nowo wybrana przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Dodała, że nie wyobraża sobie, żeby nowy model ewaluacji uczelni mógł być wypracowany poza środowiskiem nauki i szkolnictwa wyższego.

  • Na zdjęciu prof. Bogumiła Kaniewska. Fot. Adrian Wykrota
    Ludzie

    Rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska nową przewodniczącą KRASP

    Prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, została przewodniczącą Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) na kadencję 2024-2028 - poinformował w czwartek UAM. 

  • Gliwice, 21.09.2023. Przewodniczący KRASP prof. dr hab. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej. PAP/Zbigniew Meissner

    KRASP apeluje o utworzenie odrębnego ministerstwa nauki

    Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich zaapelowała o utworzenie silnego, odrębnego ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego - poinformowało biuro prasowe konferencji rektorów.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Czego potrzebują naukowcy, jeśli chodzi o zastosowanie wyników badań? - ankieta

  • Polacy sprawdzili, czy niski poziom lipoproteiny zwiększa ryzyko cukrzycy

  • Dyrektor Europejskiej Agencji Kosmicznej dla PAP: potrzebne przepisy dotyczące kosmosu

  • Kosmiczna farmacja – w ramach polskiej misji naukowcy zbadają polimerowe "osłony" dla leków

  • EKG/ Minister nauki: przyszłość należy do tych, którzy chcą się uczyć cały czas

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy badają, jak wykorzystać grzybnię w betonie

  • USA/ Harvard pozywa administrację Trumpa za zamrożenie funduszy na badania

  • Kurczaka w kawałkach, o teksturze mięsa, można hodować w laboratorium

  • Francja/ Egiptolog odczytał nieznane dotąd teksty na obelisku na Placu Zgody

  • ESA: powierzchnia mórz ociepla się szybciej niż zakładano

16.04.2025. Na zdjęciu dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Aschbacher podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej, przed drugim dniem III Konferencji Bezpieczeństwa ESA na Zamku Królewskim w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

Szef ESA o odkrywaniu kosmosu: to wręcz niewiarygodne, ile robi Europa przy relatywnie niewielkich środkach

W rozmowie z PAP szef Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Josef Aschbacher ocenił, że "wręcz niewiarygodne" jest, jak dużo Europa robi w kwestii odkrywania przestrzeni kosmicznej przy "relatywnie niewielkich środkach", jakimi dysponuje. Jeśli jednak nie zwiększymy finansowania, uciekną nam największe talenty - wskazał.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera