fot. materiały prasowe

Trwa konkurs AstroCamera dla fotografów nieba

Pasjonaci astronomii i fotografii mogą wziąć udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Astrofotograficznego AstroCamera. Prace można nadsyłać do 5 maja 2025.

  • Fot. Fotolia

    Rusza Wiki Science Competition - konkurs dla pasjonatów fotografii i nauki

    Wiki Science Competition to i międzynarodowy konkurs na zdjęcia dokumentujące świat nauki. Polska edycja rozpocznie się 4 listopada i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Wszystkie fotografie zgłoszone do konkursu trafią do zbiorów Wikipedii, a najlepsze zostaną nagrodzone.

  • Fot. Fotolia
    Życie

    Startuje trzecia edycja konkursu fotograficznego „Owad w Obiektywie”

    W Łodzi ruszyła trzecia edycja konkursu fotograficznego „Owad w Obiektywie”, mającego zachęcać młodych ludzi do spędzania wolnego czasu na podpatrywaniu przyrody i obserwacji owadów. Prace nadsyłać można do 2 listopada, a rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na grudzień.

  • Fot. Fotolia

    Konkurs fotografii naukowej Wiki

    Fotografowie nauki i naukowcy, którzy efekty, przebieg lub okoliczności swojej pracy przedstawiają na zdjęciach, mogą podzielić się swoją twórczością i do końca listopada zgłosić się do konkursu Wiki Science Competition.

  • Fotokonkurs: matematyka w obiektywie

    Wartość przysłony to f/1,4, a czas naświetlania t=1/300 s. Jaki mógłby być kąt nachylenia obiektywu i moment wykonania zdjęcia? - takie pytania zadawać sobie mogą uczestnicy konkursu „Matematyka w obiektywie”. Wielbiciele matematyki i fotografii swoje zdjęcia związane z matematyką przesyłać mogą do 15 października.

  • Zimowy konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

    Zima - przynajmniej ta astronomiczna - już się skończyła. Zakończył się także nasz zimowy konkurs fotograficzny. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Było ich w sumie 108, a wybór najlepszej okazał się naprawdę trudny.

  • Nagrody

    Na facebooku rusza nasz zimowy konkurs fotograficzny

    Szeroko pojęta zimowa przyroda - to temat kolejnej odsłony naszego facebookowego konkursu fotograficznego. Rozpoczynamy siódmą edycję zabawy, która za każdym razem cieszy się coraz większym powodzeniem odbiorców Nauki w Polsce. Tym razem na Wasze zdjęcia czekamy do 20 marca. Nagrodą dla zwycięzcy będzie nowoczesny tablet.

  • Fot. Fotolia

    Konkurs fotograficzny - rusza nowa edycja!

    Rozpoczęła się kolejna, szósta już, edycja facebookowego konkursu fotograficznego Nauki w Polsce. Tym razem tematem przewodnim jest szerokopojęta „Jesień”. Na zdjęcia czekamy do 14 grudnia 2012 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest nowoczesny tablet.

  • Konkurs fotograficzny - czas na wyniki!

    Zakończyliśmy kolejną edycję facebookowego konkursu fotograficznego serwisu Nauka w Polsce. Ta odsłona, zatytułowana „W cieniu drzewa”, była rekordowa pod względem ilości nadesłanych zdjęć.

    Po przejrzeniu dziesiątek prac, jury redakcyjne zdecydowało, że nagrodę główną - tablet GOCLEVER Tab A971 - zdobywa Mariola Buta za fotografię rozłożystego drzewa nad brzegiem morza.

  • Nowy konkurs fotograficzny dla naszych fanów

    Wraz z początkiem wakacji rusza kolejna, piąta już, odsłona facebookowego konkursu fotograficznego Nauki w Polsce. Tym razem jego temat brzmi: „W cieniu drzewa”. Na przesyłanie zdjęć tych cudów natury i walkę o nowoczesny tablet, który tym razem jest nagrodą dla zwycięzcy, mają Państwo czas do 15 sierpnia.

Najpopularniejsze

  • Floryda, 25.06.2025. Start rakiety Falcon 9 z kapsułą Crew Dragon z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie, 25 bm. W ramach misji Axiom-4 rakieta zabrała czwórkę astronautów, w tym Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). PAP/Leszek Szymański

    Z Przylądka Canaveral wystartowała rakieta z kapsułą Dragon, na pokładzie której jest Polak Sławosz Uznański-Wiśniewski

  • Naukowcy: kobiety odgrywały dominującą rolę w społeczności zamieszkującej neolityczną osadę Catalhoyuk

  • Naukowcy uważają, że olej z owadów może być alternatywą dla olejów tradycyjnych

  • Szefowa KRASP: o planie reformy nauki przeczytałam w gazecie

  • Szef Creotechu o ustawie dot. działalności kosmicznej: sektor bardzo dobrze rozwija się bez niej

  • Fot. Adobe Stock

    Pierwsi pacjenci wyleczeni z ciężkiej cukrzycy typu 1 dzięki nowej terapii

  • Echa misji Ax-4 w Indiach i na Węgrzech: historyczny lot i szansa dla naszych krajów

  • W ramach misji Ax-4 naukowcy sprawdzą, czy w kosmos mogą latać cukrzycy

  • USA/ Media: Indie, Polska i Węgry powracają do załogowych lotów kosmicznych

  • Ogień zniszczył w 2024 roku dwa razy więcej lasów tropikalnych Amazonii niż w ciągu 40 lat

Fot. Adobe Stock

Misja IGNIS/ Polski astronauta przeprowadzi na ISS 13 eksperymetów

Znaczną część swojego pobytu na ISS polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski poświęci na działalność naukową. W ramach technologiczno-naukowej misji IGNIS przeprowadzi 13 eksperymentów, których wyniki będą miały wpływ na rozwój m.in. medycyny, biologii, inżynierii oraz szeroko pojętych technologii kosmicznych .

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera