Fot. Fotolia

KGHM uczestniczy w trzech projektach realizowanych w ramach Horyzont 2020

KGHM uczestniczy w trzech projektach badawczych realizowanych w ramach programu Horyzont 2020. Największy z nich BioMore zakłada opracowanie metody pozyskiwania metali ze złóż głębokich przy wykorzystaniu biotechnologii.

  • Fot. Fotolia

    KGHM i wrocławskie uczelnie podpisały porozumienie dot. realizacji doktoratów wdrożeniowych

    Grupa kapitałowa KGHM oraz pięć wiodących wrocławskich uczelni podpisały w środę porozumienie dot. realizacji doktoratów wdrożeniowych. Doktoranci będą przygotowywać rozprawę prowadząc badania na uczelni oraz zajmując się tym samym zagadnieniem pracując w miedziowej spółce.

  • Ponad 60 mln na badania i rozwój dla przemysłu metali nieżelaznych

    Ponad 60 mln zł na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w polskiej branży metali nieżelaznych przeznaczą Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz KGHM Polska Miedź SA. Umowy z wykonawcami podpisano w poniedziałek w Warszawie.

  • Fot. PAP/ Maciej Kulczyński 06.10.2015

    Wrocław/ Prezes KGHM doktorem honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego

    Prezes KGHM Polska Miedź Herbert Wirth otrzymał we wtorek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wręczenie doktoratu odbyło się podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego wrocławskiej uczelni.

  • KGHM oraz ARP inwestują w badania nad grafenem

    KGHM TFI przejął 49 proc udziałów w utworzonej przez Agencję Rozwoju Przemysłu spółce Nano Carbon, zajmującej się badaniami nad grafenem oraz wprowadzeniem na rynek produktów z tą formą węgla - poinformowała ARP. Spółka zostanie dekapitalizowana 14 mln zł.

  • Fot. Fotolia
    Technologia

    200 mln zł na badania i rozwój dla przemysłu metali nieżelaznych

    Do zainwestowania po 100 mln zł w badania i prace rozwojowe wspierające rozwój branży metali nieżelaznych zobowiązały się w podpisanym w czwartek porozumieniu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz KGHM Polska Miedź S.A.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Ekspertki: najgroźniejsze kłamstwa medyczne ubierają się w kostium prawdy

  • Zdobywczyni grantu ERC: system prawny wymaga rekonstrukcji pod kątem kobiet i mniejszości

  • Historyczne rekordy i sterowanie pogodą, czyli dezinformacja w związku w upałami

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Europejska fala upałów najgorętsza i najbardziej wilgotna w historii

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

25.06.2026. Astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Uznański-Wiśniewski w rocznicę startu: jakby to było wczoraj

25 czerwca mija rok od startu misji kosmicznej z udziałem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. Wspominając emocje, które mu wtedy towarzyszyły, astronauta przyznał, że pamięta je, jakby to było wczoraj. Wyraził też nadzieję, że swoimi kompetencjami i doświadczeniem będzie wspierał polski sektor kosmiczny.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera