Uczelnie i instytucje

NAWA rozstrzygnęła konkurs Wsparcie Uniwersytetów Europejskich

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

19 polskich instytucji otrzyma finansowanie m.in. na tworzenie międzynarodowych partnerstw i wspieranie mobilności w ramach programu Wsparcie Uniwersytetów Europejskich. Łączna kwota przeznaczona na realizację programu wynosi 33,5 mln zł.

Celem programu Wsparcie Uniwersytetów Europejskich jest dofinansowanie tworzenia i utrzymania międzynarodowych partnerstw akademickich jako uzupełnienie działań podejmowanych w programie Erasmus+, związanych z funkcjonowaniem sojuszy Uniwersytetów Europejskich. W pierwszym naborze złożono 31 wniosków, do oceny merytorycznej przeszło 27, a do finansowania zostało zakwalifikowanych 19 projektów.

„W ramach wyróżnionych projektów powstaną międzynarodowe nowoczesne narzędzia i metody kształcenia, które umożliwią absolwentom uzyskanie wspólnych, podwójnych lub wielokrotnych dyplomów ukończenia studiów. Szczególny nacisk zostanie położony na rozwój innowacyjnych materiałów dydaktycznych, które podniosą jakość kształcenia” – napisano w informacji prasowej.

W ramach nawiązanych partnerstw, instytucje będą organizowały konferencje, promowały wspólne przedsięwzięcia i projekty oraz najlepsze praktyki.

„Te wszystkie działania wpłyną na podniesienie jakości badań naukowych oraz promocję naszej oferty edukacyjnej na arenie międzynarodowej, budując tym samym silną pozycję Polski na globalnym rynku edukacyjnym” – czytamy w informacji prasowej.

W programie wsparcie otrzymały instytucje szkolnictwa wyższego i nauki wchodzące w skład sojuszy Uniwersytetów Europejskich jako partner lub partner stowarzyszony.

Inicjatywa Uniwersytety Europejskie stanowi integralną część programu Erasmus+ na lata 2021–2027. Europejskie uniwersytety to transnarodowe sojusze, tworzące uniwersytety przyszłości, w celu promocji europejskich wartości i tożsamości oraz podnoszenia jakości i konkurencyjności europejskiego szkolnictwa wyższego.

Program jest finansowany ze środków europejskich z Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) jest odpowiedzialna za kompleksową koordynację i realizację programu na poziomie krajowym.(PAP)

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera