Noc Biologów po raz kolejny we Wrocławiu

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Jak rozpoznać tropy zwierząt, jak określić płeć i wiek kości oraz jak funkcjonuje zmysł dotyku - to niektóre z zagadnień, jakie będzie można zgłębić podczas siódmej edycji Nocy Biologów we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w piątek na Uniwersytecie Wrocławskim.

Organizatorzy zaplanowali ponad 80 wykładów, pokazów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych z zakresu botaniki, zoologii, mikrobiologii, genetyki i fizjologii.

Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu biologii. „To kolejna z imprez, w której bierze udział Uniwersytet Wrocławski, skierowana do ludzi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę, podaną w przystępny i nieoczywisty sposób, niekojarzący się z lekcją czy wykładem. Ludzie mają otwarte zaplecze naukowe, do którego nie zawsze mają dostęp na co dzień” – powiedział PAP Michał Raińczuk z biura prasowego UWr.

W Nocy Biologów mogą wziąć udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Raińczuk podkreślił, że podczas uczestnicy zajęć będą mieli m.in. okazję nauczyć się tropić zwierzęta, izolować DNA, preparować i oznaczać materiał paleontologiczny, a także dowiedzieć się, jakie zagrożenia niosą ze sobą pasożyty i jak się przed nimi bronić.

W tym roku zaplanowano także, we współpracy z ogrodem zoologicznym we Wrocławiu, wykład dotyczący ratowania zagrożonego wyginięciem gatunku pingwinów, który połączony będzie ze zwiedzaniem Afrykarium.

Noc Biologów to cykliczne wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim organizowane od 2012 r. Wrocławska edycja odbędzie się w piątek w laboratoriach i salach wykładowych Wydziału Nauk Biologicznych UWr.(PAP)

autor: Agata Tomczyńska

ato/ pdo/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • dr inż. Maciej Mulak. Fot. archiwum własne

    Dr Mulak nie zamula i pielęgnuje lilie na gruncie fizyki

  • Fot. Śląski Festiwal Nauki/ Facebook

    Prof. Koziołek: podczas 8. Śląskiego Festiwalu Nauki zaprezentujemy program naukowy dla Śląska

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera