Ruszył portal TV Laboratoria

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Filmy prezentujące postaci polskich naukowców, a także materiały filmowe o polskiej nauce i uczelniach można oglądać, a także zamieszczać, na portalu TV Laboratoria. Projekt ma na celu popularyzację nauki i biznesu.

Filmy prezentujące postaci polskich naukowców, a także materiały filmowe o polskiej nauce i uczelniach można oglądać, a także zamieszczać, na portalu TV Laboratoria. Projekt ma na celu popularyzację nauki i biznesu.

Portal (dostępny pod adresem http://www.laboratoriatv.net ) ma zmobilizować młodych ludzi, zwłaszcza tych zaciekawionych nauką, do dzielenia się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i osiągnięciami. Misją TV Laboratoria jest nie tylko docieranie z kamerą do intrygujących ludzi i miejsc, ale również zachęcenie internautów do aktywnej dyskusji, prezentowania swoich nagrań i ich komentowania.

Swoją twórczość filmową można prezentować kategoriach takich jak: badania i eksperymenty, ciekawostki, wydarzenia, ludzie i blogi, inwestycje w nauce, zjawiska, z życia uczelni, z życia firmy czy rozrywka.

"Naszą działalność dedykujemy wszystkim tym, którzy nie boją się podjąć wyzwania, jakim jest przedstawianie tych dwóch światów (biznesu i nauki - PAP) w ciekawy sposób" - poinformowali PAP twórcy projektu.

Partnerem i współtwórcą portalu jest Laboratoryjny Serwis Informacyjny www.laboratoria.net, który promuje branżę laboratoryjną. Jest to platforma łącząca naukę i biznes, skierowana do osób zawodowo związanych z branżą laboratoryjną oraz do innych osób poszukujących informacji z tego zakresu.

Misją serwisu jest również popularyzacja nauki wśród ludzi młodych, wkraczających w świat badań i wiedzy branżowej. Treść serwisu przygotowywana jest w ścisłej współpracy ze specjalistami z branży laboratoryjnej – ekspertami naukowymi i badaczami oraz producentami, dystrybutorami zajmującymi się na co dzień zagadnieniami dotyczącymi techniki laboratoryjnej.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/  bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • dr inż. Maciej Mulak. Fot. archiwum własne

    Dr Mulak nie zamula i pielęgnuje lilie na gruncie fizyki

  • Fot. Śląski Festiwal Nauki/ Facebook

    Prof. Koziołek: podczas 8. Śląskiego Festiwalu Nauki zaprezentujemy program naukowy dla Śląska

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera