Uczelnie i instytucje

Mazowiecki Urząd Wojewódzki i Politechnika Warszawska rozszerzają współpracę

Podnoszenie kwalifikacji urzędników i umożliwienie studentom odbywania stażów zawodowych to główne cele porozumienia o współpracy naukowo–dydaktycznej między Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim a Politechniką Warszawską.

W środę porozumienie podpisali w Warszawie wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i rektor PW prof. dr hab. inż. Jan Szmidt - poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody Ivetta Biały w przesłanym PAP komunikacie.

Dokument ureguluje również współpracę urzędu z uczelnią w zakresie opracowywanego Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Regionie Wodnym Środkowej Wisły.

Jak wyjaśniono w komunikacie, współpraca Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z PW obejmuje m.in. studia i szkolenia dla pracowników urzędu, działalność popularyzatorsko–naukową, doradczą i ekspercką. Urzędnicy będą mieli dostęp do fachowej wiedzy, zaś dla studentów organizowane będą wizyty studyjne, praktyki i staże w urzędzie. Politechnika dostarczy wsparcia eksperckiego m.in. w zakresie technik informacyjnych oraz koordynacji działań służb podległych wojewodzie mazowieckiemu.

"MUW współpracuje już z Politechniką w zakresie Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Regionie Wodnym Środkowej Wisły. Naukowcy uczelni przygotowali jedną z ekspertyz służących do przygotowania projektu programu (standardy technologiczne na terenach narażonych na niebezpieczeństwo powodzi). Przedstawiciele PW uczestniczą też w Zespole Ekspertów Programu. Porozumienie ułatwi dotychczasową współpracę. Przewiduje m.in. wykorzystanie prac magisterskich studentów PW w realizacji programu" - czytamy w komunikacie.

Rzeczniczka wojewody przypomina też, że porozumienie między MUW a PW jest kolejnym krokiem zacieśniania współpracy między administracją rządową w województwie mazowieckim a placówkami naukowymi.

"W maju 2012 r. podobną umowę wojewoda mazowiecki podpisał z rektorem SGGW, a w lipcu 2010 r. - z rektorem UW. W ramach porozumienia z UW ze studiów podyplomowych skorzystało ok. 40 pracowników urzędu, a praktyki w MUW odbyło 38 studentów. Powstała również wspólna publikacja naukowa +Administracja rządowa XXI wieku+. MUW współpracuje też z wykładowcami UW w ramach projektu dotyczącego modernizacji systemu zarządzania i podnoszenia kompetencji kadr w administracji rządowej" - podaje Ivetta Biały. (PAP)

agt/ tot/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 02.03.2017. Konferencja "Współczesne tendencje rozwojowe teorii i filozofii prawa". PAP/Leszek Szymański

    NSA: premier nie musi udzielać informacji, ile osób ze spółek SP uzyskało dyplom MBA w Collegium Humanum

  • 26.07.2024. Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki. PAP/Tomasz Gzell

    Cichocki: wzrost poziomu komercjalizacji badań w strategii Sieci Łukasiewicz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera