Czerwona Róża i samochód dla najlepszego pomorskiego studenta

Filip Ignatowicz, student malarstwa z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zwyciężył w konkursie o Czerwoną Różę i okazał się najlepszym studentem z Pomorza. W nagrodę otrzymał samochód osobowy. W konkursie nagrodzono też najlepsze studenckie koło naukowe z województwa pomorskiego.

Filip Ignatowicz to student czwartego roku malarstwa z Akademii sztuk Pięknych w Gdańsku. Za swoje osiągnięcia otrzymał m.in. samochód osobowy, Skodę Fabię. Średnia ocen Ignatowicza wynosiła 5,08.

Zwycięzca brał udział w międzynarodowej wystawie Video-Artu „Next Identities” organizowanej w ramach International Artexpo. Uczestniczył też w czterech międzynarodowych wystawach w ramach festiwalu IFYart (International Festival of Youth Art) na Litwie. Zdobywca statuetki Czerwonej Róży opracował też autorską wizualizację oraz wideoscenografię do spektaklu „Hamlet Transgatunkowy” w reżyserii Roberta Florczaka. Poza tym Ignatowicz zdobył 2. miejsce na festiwalu Market Art Festiwal za najlepszą pracę.

W kategorii kół naukowych zwyciężyło Studenckie Koło Naukowe Etnologów z Uniwersytetu Gdańskiego. W nagrodę otrzymało stypendium w wysokości 12 tys. zł. Studenci z koła zorganizowali Studencką Interdyscyplinarną Konferencję Kultura Ludów Morza i wydają Gazetę Gdańskich Antropologów „Tam Tam”. Poza tym organizowali wykłady i prelekcje z cyklu Ścieżki Antropologii Współczesnej, a także spotkania z religiami w ramach cyklu „Gdańsk Miastem wielu kultur?”. Koło prowadziło też studenckie badania terenowe.

Do konkursu Czerwonej Róży mają prawo przystąpić studenci i koła naukowe tych szkół wyższych Pomorza, które mają uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.

Szczegóły konkursu na stronie: www.czerwonaroza.org.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera