Medale dla Polskich wynalazców na wystawie w Paryżu

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Siedem złotych medali, osiem srebrnych i dziewięć brązowych wywalczyli polscy innowatorzy podczas Międzynarodowych Targów Wynalazczości „Concours Lépine” w Paryżu - poinformowali przedstawiciele polskiego pawilonu obecnego na targach

System nawigacji i ostrzegania osób niewidomych, nanokompozytowy materiał - płatki grafenu metalizowane niklem, sposób na unieszkodliwianie opakowań wielomateriałowych metodą termolizy, lupa elektroniczna działająca z wykorzystaniem smartfona, system nagłośnieniowy do zastosowania w inkubatorach stymulujący mózg noworodka - to niektore z polskich wynalazków, które na Międzynarodowych Targach Wynalazczości otrzymały złoty medal.

115 Międzynarodowe Targi Wynalazczości „Concours Lépine” organizowane pod patronatem Prezydenta Francji oraz Prefekta Policji, poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego, zakończyły się w niedzielę 8 maja. Na targach zaprezentowano 27 polskich rozwiązań innowacyjnych. Polacy otrymali siedem medali złotych, osiem medali srebrnych, dziewięć medali brązowych, trzy medale AIFF Stowarzyszenia Francuskich Wynalazców i Producentów, a także kilka medali specjalnych. Poinformowali o tym w przesłanym PAP komunikacie przedstawiciele firmy EUROBUSINESS – HALLER - wyłącznego przedstawiciela Targów "Concours Lépine" na Polskę.

W konkursie prezentowanych było w sumie ponad 600 wynalazków. Ogółem jury nagrodziło medalami około 25 proc. prezentowanych rozwiązań, w tym wszystkie wynalazki z Polski.

Od 2003 roku na targach organizowany jest Pawilon Polski, prezentujący wynalazki polskich instytutów naukowych, wyższych uczelni, przedsiębiorstw, szkół średnich technicznych oraz twórców indywidualnych.

Targi "Concours Lépine" organizowane są od 1901 roku. Ich inicjatorem był prefekt policji, Louis Lépine.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • Fot. Adobe Stock

    PIE: w 2024 r. rekordowa liczbę rakiet wynoszących satelity na orbitę

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera