W niedzielę III ogólnopolskie zawody robotów LEGROBOT

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Mikro sumo, Linefollower, Freestyle, MouseDragster - to wybrane kategorie, w których konkurować będą między sobą roboty zbudowane głównie przez młodzież gimnazjalną i licealną. Trzecia edycja zawodów odbędzie się w niedzielę (29 maja) w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie.

W zabawie wezmą udział zawodnicy z całej Polski, głównie młodzież gimnazjalna i licealna. Z uwagi na otwartą formułę zawodów mogą w nich wziąć udział również starsi zawodnicy. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają również publiczność zainteresowaną zmaganiami robotów.

W zawodach wystartują przede wszystkim autorskie konstrukcje zbudowane od podstaw przez zawodników, a nie gotowe zestawy produkowane przez producentów zabawek - informują.

Zapowiedziano nowe konkurencje, wśród których wymieniono: wyścigi dragsterów z dowolnym napędem, wyścigi robotów Leguś po torze z przeszkodami i walki na ringu robotów Leguś.

Patronat naukowy nad zawodami objął dziekan Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Organizatorami imprezy są: Koło robotyki LEGROBOT w Legionowie, Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie i Niepubliczna Szkoła im. Jana Pawła II w Legionowie.

Zmagania robotów w ramach zawodów LEGROBOT potrwają od godz. 10 do 16 w niedzielę 29 maja. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT (plac Defilad 1) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Rejestracja robotów możliwa jest do środy (25 maja) pod adresem http://www.legrobot.pl/zawody2016/formularz_zgloszeniowy

PAP - Nauka w Polsce

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera