Uczelnie i instytucje

Nowy kierunek studiów w PWSZ w Płocku - bezpieczeństwo wewnętrzne

Bezpieczeństwo wewnętrzne to nowy kierunek studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym, który otworzy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) w Płocku (Mazowieckie). Uprawnienia takie przyznało uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rekrutacja kandydatów, którzy będą mieli do wyboru studia stacjonarne i niestacjonarne z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego, ruszy 20 czerwca – poinformowała we wtorek rzeczniczka płockiej PWSZ Agnieszka Grażul-Luft.

Zapowiedziała, że kształcenie na nowym kierunku studiów obejmować tam będzie m.in. wiedzę teoretyczną i praktyczną, dotyczącą uwarunkowań oraz sposobów zapewniania bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. „Absolwent będzie dysponował umiejętnościami prognostyczno-planistycznymi oraz kompetencjami koniecznymi do praktycznego rozwiązywania zadań w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego” - wyjaśniła Grażul-Luft.

Jak podkreśliła rzeczniczka płockiej PWSZ, uzyskane tam kwalifikacje oraz tytuł zawodowy licencjata w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego uprawniały będą do podjęcia pracy na różnych stanowiskach, w tym analitycznych, m.in. w policji, straży pożarnej, Służbie Więziennej, Służbie Celnej i Straży Granicznej, w strukturach Wojska Polskiego oraz podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwu Sprawiedliwości, a także samorządowych wydziałach lub centrach zarządzania kryzysowego.

PWSZ w Płocku działa od 2000 r. Uczelnia powstała z połączenia Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Kolegium Nauczycielskiego. Obecnie w trzech instytutach: nauk ekonomicznych i informatyki, nauk humanistycznych i społecznych oraz nauk o zdrowiu, kształci się tam ponad 2300 studentów. Profil bezpieczeństwo wewnętrzne będzie w płockiej PWSZ dziewiątym kierunkiem studiów od nowego roku akademickiego 2016/17 po ekonomii, filologii, pedagogice, pracy socjalnej, matematyce, informatyce, pielęgniarstwie i kosmetologii.

PAP - Nauka w Polsce

mb/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera