Miłość zagrożona przez ponowoczesność – wykład w Rzeszowie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Czy prawdziwa miłość uzależnia i czy można zakochać się pisząc na Facebooku? – otwarte spotkanie z naukowcami poświęcone miłości zagrożonej przez ponowoczesność odbędzie się 27 listopada w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie w ramach cyklu wykładów otwartych „Wielkie Pytania w Nauce”. Wystąpią prof. Bogdan de Barbaro i ks.dr Jacek Prusak.

Podczas popularnonaukowego spotkania prelegenci ocenią, w jaki sposób ponowoczesność zmieniła nasze życie w związkach oraz nasze pojmowanie miłości. Wykłady wygłoszą: prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro, psychiatra i terapeuta, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ks. dr Jacek Prusak, również psychoterapeuta, prorektor Akademii „Ignatianum” w Krakowie.

Eksperci odpowiedzą m.in. na pytania o to, czy prawdziwa miłość uzależnia i czy można zakochać się pisząc na Facebooku. Dyskusję w Filharmonii Podkarpackiej poprowadzi Wojciech Bonowicz - finalista Nagrody Literackiej Nike 2018.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Darmowy bilet można pobrać tutaj: https://wielkiepytania.wsiz.pl/rejestracja

Cykl „Wielkie Pytania w Nauce” organizuje już po raz czwarty Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. Spotkanie „Miłość zagrożona przez ponowoczesność” rozpocznie się 27 listopada o godz. 17.00.

W ramach IV edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” odbędą się jeszcze dwa spotkania. Wykład pt. „Seksualność człowieka - prawdy i mity” wygłoszą 19 lutego prof. dr hab. Zbigniew Lew-Starowicz oraz prof. Barbara Chyrowicz.

Z wykładem „Przypadek czy wypadek we wszechświecie i muzyce” wystąpią ks. prof. Michał Heller oraz skrzypek Janusz Wawrowski, laureat Fryderyka 2017. Spotkanie połączone z koncertem Kaprysów Niccolo Paganiniego odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2020 roku.

„Wielkie Pytania w Nauce” to niekomercyjne wydarzenia z udziałem niekwestionowanych autorytetów świata nauki, których dorobek uznany został nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Gośćmi cyklu byli już m.in.: ks. prof. Michał Heller, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Stefan Chwin, prof. Krzysztof Jakowicz, prof. Konstanty Andrzej Kulka, prof. Krzysztof

Zanussi, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki oraz Michał Ogórek, Anna Dymna i Wojciech Bonowicz.

Relacje z wykładów w Internecie zostały obejrzane już ponad półtora miliona razy.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: świadome podróżowanie stanowi niewielki procent naszej turystyki

  • Adobe Stock

    Psycholog: dobra relacja z ojcem to fundament na całe życie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera