Studenci i doktoranci z UW najlepsi w Econometric Game 2023

Fot.: WNE UW
Fot.: WNE UW

Reprezentacja Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, złożona ze studentów i doktorantów, zdobyła pierwsze miejsce w miedzynarodowym konkursie ekonometrycznym Econometric Game 2023, który odbył się na Uniwersytecie Amsterdamskim - poinformowała w środę uczelnia.

Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu uczenia maszynowego, ekonometrii i analizy danych - podaje Uniwersytet Warszawski na stronie internetowej. W rywalizacji uczestniczyło 26 zespołów z całego świata.

W skład zwycięskiej drużyny z WNE weszli: doktoranci Mateusz Buczyński i Michał Woźniak oraz studenci studiów magisterskich Mateusz Kijewski i Michał Kunstler. Ich opiekunem był dr Marcin Chlebus.

Tegoroczne zadanie konkursowe dotyczyło przewidywania niedożywienia w Afryce - czytamy w komunikacie. "Podczas jego rozwiązywania, zespół z WNE wytrenował zestaw algorytmów uczenia maszynowego. Najlepiej poradziły sobie algorytmy #LightGBM, #CatBoost oraz #NBEATS. W oparciu o narzędzie eXplainable AI (#XAI) drużyna sformułowała również rekomendacje dla decydentów w zakresie polityk publicznych" - opisuje UW.

Drużyny z Wydziału Nauk Ekonomicznych odnoszą sukcesy również w innych międzynarodowych konkursach. W lutym zajęli drugie miejsce w prestiżowym konkursie Rotman International Trading Competition (RITC). Wielokrotnie byli również w czołówce europejskich rozgrywek tego konkursu - podkreśla uczelnia.(PAP)

Nauka w Polsce

bar/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera