Naukowcy o diecie keto

Adobe Stock
Adobe Stock

Eksperci żywienia przedstawią w sobotę w Olsztynie zdrowotne efekty diety ketogenicznej. Na bezpłatnym spotkaniu z ekspertami będzie można dowiedzieć się, czy trenując "na keto" da się "zrobić formę", jaki wpływ ma dieta na geny i czy wiążą się z nią problemy, np. z płodnością.

Trwa rejestracja na otwarte spotkanie w Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN poświęcone diecie ketogeniczej. Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji projektu ERA Chair WELCOME2 „Powołanie Centrum Doskonałości w obszarze nutrigenomiki dla poprawy zdrowia i jakości życia”.

Jak precyzują eksperci PAN, dieta ketogeniczna bazuje na wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej podaży węglowodanów, co prowadzi do stanu ketozy w organizmie. W mediach krąży wiele sprzecznych informacji na temat jej bezpieczeństwa i skuteczności. Dlatego zorganizowano spotkanie edukacyjne na temat korzyści i zagrożeń wynikających ze stosowania diety ketogenicznej. Uczestnicy dowiedzą się m.in. co to jest ketoza, co można jeść na diecie ketogenicznej i jak ona wpływa na sprawność fizyczną. Eksperci z zakresu żywienia, nutrigenomiki i innych dziedzin rozwieją wątpliwości i obalą mity na temat efektów zdrowotnych diety ketogenicznej.

Wykłady potrwają od godz. 9.40 do 12.00. Po nich zaplanowano lunch i panel dyskusyjny "Dieta ketogeniczna – korzyści i zagrożenia". Pełny program spotkania znajduje się na TEJ stronie.

Spotkanie odbędzie się 24 czerwca w godz. 9.00-14.00 w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, ul. Tuwima 10 w Olsztynie.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 28.09.2018 PAP/Jan Graczyński

    Małopolska Noc Naukowców 27 września w ponad 70 różnych instytucjach

  • Fot. materiały prasowe

    28. Festiwal Nauki w Warszawie od 20 do 29 września

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera