Od lewej: wiceprezes ARP SA Michał Szaniawski, wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, rektor Uniwersytetu Śląskiego Wiesław Banyś, minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński i starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król, podczas podpisania listu intencyjnego powołującego Akcelerator Gier Komputerowych. Fot. PAP/Jakub Kamiński 18.06.2016

W Cieszynie powstanie akcelerator gier wideo

Na wsparcie merytoryczne i pomoc w uzyskaniu finansowania będą mogli liczyć młodzi przedsiębiorcy - to efekt podpisanego w poniedziałek przez ARP, Uniwersytet Śląski i powiat cieszyński listu intencyjnego ws. utworzenia akceleratora gier wideo w Cieszynie.

  • Minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin. Fot. PAP/ Marcin Obara 07.01.2016

    Gowin: spółki Skarbu Państwa będą więcej inwestować w badania i rozwój

    Doprowadzimy do wyraźnego wzrostu wydatków na badania po stronie dużych spółek Skarbu Państwa, które do tej pory nie były zbytnio zainteresowane rozwojem badań i czerpaniem z dorobku polskiej nauki - mówi PAP wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

  • Fot. Fotolia

    Minister skarbu powołał spółkę z krakowskimi uczelniami

    Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał w piątek umowę z rektorami trzech krakowskich uczelni powołującą spółkę, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć „przestrzeń dla rozwoju innowacyjnej gospodarki".

  • Rys. Fotolia

    Porozumienie ministra skarbu z krakowskimi uczelniami ws. powołania spółki

    Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał we wtorek porozumienie z rektorami trzech krakowskich uczelni w sprawie utworzenia spółki, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć technologie dla „inteligentnego miasta i innowacyjnej gospodarki".

  • Rys. Fotolia

    Porozumienie ministra skarbu z krakowskimi uczelniami ws. powołania spółki

    Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał we wtorek porozumienie z rektorami trzech krakowskich uczelni w sprawie utworzenia spółki, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć technologie dla „inteligentnego miasta i innowacyjnej gospodarki".

  • Fot. Fotolia

    MSP: ponad 21 mln zł na rozbudowę Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki

    BGK zawarł z Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki we Wrocławiu umowę na finansowanie jego rozbudowy w ramach programu "Inwestycje polskie"; wartość kredytu to ponad 21 mln zł - poinformował resort skarbu. Dzięki inwestycji może powstać 800 miejsc pracy.

  • Ilustr. Fotolia
    Technologia

    Baniak: Agencja Rozwoju Przemysłu pasem transmisyjnym nauka - biznes

    Wiceminister skarbu Rafał Baniak poinformował we wtorek w Toruniu, że nową rolą Agencji Rozwoju Przemysłu będzie działanie na rzecz współpracy nauki ze spółkami Skarbu Państwa w dziedzinie inteligentnego rozwoju, m.in. komercjalizacja projektów technologicznych.

  • Ilustr. Fotolia
    Technologia

    Baniak: Agencja Rozwoju Przemysłu pasem transmisyjnym nauka - biznes

    Wiceminister skarbu Rafał Baniak poinformował we wtorek w Toruniu, że nową rolą Agencji Rozwoju Przemysłu będzie działanie na rzecz współpracy nauki ze spółkami Skarbu Państwa w dziedzinie inteligentnego rozwoju, m.in. komercjalizacja projektów technologicznych.

  • Fot. Fotolia

    MSP: staże w kluczowych spółkach dla absolwentów publicznych uczelni

    Absolwenci uczelni publicznych będą mogli odbywać staże w kluczowych spółkach z udziałem Skarbu Państwa - specjalny program uruchomi Ministerstwo Skarbu Państwa przy współpracy z uczelniami i spółkami.

  • Fot. Fotolia

    Naukowcy w gronie doradców ministra skarbu

    Przy Ministerstwie Skarbu Państwa powstał zespół, w skład którego wchodzą naukowcy w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego. Będą doradzać ministrowi przy prowadzeniu polityki właścicielskiej wobec spółek Skarbu Państwa.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Ekspertki: najgroźniejsze kłamstwa medyczne ubierają się w kostium prawdy

  • Zdobywczyni grantu ERC: system prawny wymaga rekonstrukcji pod kątem kobiet i mniejszości

  • Historyczne rekordy i sterowanie pogodą, czyli dezinformacja w związku w upałami

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Europejska fala upałów najgorętsza i najbardziej wilgotna w historii

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

25.06.2026. Astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Uznański-Wiśniewski w rocznicę startu: jakby to było wczoraj

25 czerwca mija rok od startu misji kosmicznej z udziałem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. Wspominając emocje, które mu wtedy towarzyszyły, astronauta przyznał, że pamięta je, jakby to było wczoraj. Wyraził też nadzieję, że swoimi kompetencjami i doświadczeniem będzie wspierał polski sektor kosmiczny.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera