18 uczonych w Radzie Młodych Naukowców trzeciej kadencji

PAP © 2012 / Szumiec-Presch Bogusława
PAP © 2012 / Szumiec-Presch Bogusława

18 uczonych powołała minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka do Rady Młodych Naukowców trzeciej kadencji. Ich zadaniem będzie m.in. identyfikowanie już istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców.

18 uczonych powołała minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka do Rady Młodych Naukowców trzeciej kadencji. Ich zadaniem będzie m.in. identyfikowanie już istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców.

Rada Młodych Naukowców jest organem pomocniczy ministra. Do zadań Rady należy m.in. identyfikowanie istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców, przygotowywanie rekomendacji dotyczących instrumentów wspomagania kariery młodych badaczy oraz przybliżanie młodym uczonym mechanizmów finansowania nauki.

W skład Rady Młodych Naukowców III kadencji weszli:

1. dr Piotr Bajor – Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet Jagielloński;

2. dr Grzegorz Władysław Basak – Katedra i Klinika Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych, Warszawski Uniwersytet Medyczny;

3. dr Tomasz Bilczewski – Wydział Polonistyki, Uniwersytet Jagielloński;

4. dr inż. Agata Chmurzyńska – Katedra Higieny Żywienia Człowieka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu;

5. dr Jakub Fichna – Wydział Lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi;

6. dr Sylwia Freza – Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański;

7. dr Paweł Gajdanowicz – Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN;

8. dr Marcin Andrzej Grabowski – Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Miedzynarodowych, Uniwersytet Jagielloński;

9. dr Katarzyna Januszkiewicz – Wydział Zarządzania, Uniwersytet Łódzki;

10. mgr inż. Kinga Kurowska – Wydział Zarządzania, Politechnika Warszawska;

11. mgr Jacek Lewicki – Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet Jagielloński;

12. mgr Bartłomiej Lis – Instytut Archeologii i Etnologii PAN;

13. dr hab. Michał Matuszewski – Instytut Fizyki PAN;

14. dr hab. Piotr Oprocha – Wydział Matematyki Stosowanej, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie;

15. dr hab. inż. Rafał Rakoczy – Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie;

16. dr inż. Jerzy Respondek – Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Politechnika Śląska;

17. dr inż. Rafał Maciej Ruzik – Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska;

18. dr Justyna Ziółkowska – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.

Członkiem Rady Młodych Naukowców może zostać osoba, która nie ukończyła 35. roku życia, ale ma już znaczące osiągnięcia naukowe, doświadczenie związane z działalnością społeczną, cieszy się nieposzlakowaną opinią oraz przestrzega zasad etyki naukowej.

Pierwszy raz Radę Młodych Naukowców minister nauki Barbara Kudrycka powołała w lutym 2010 r. Wtedy członkami gremium zostało 21 młodych badaczy.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ tot/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 24.06.2026. Dyrektor generalny PAP Marek Błoński (L), rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Rafał Matera (P), prezes zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Chodak (2P) oraz członek zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Żuk (2L) w siedzibie PAP w Warszawie, 24 bm. PAP i Fundacja Polskiej Agencji Prasowej oraz Uniwersytet Łódzki podpisały porozumienie o współpracy. (mr) PAP/Radek Pietruszka

    Uniwersytet Łódzki kolejną uczelnią, która zawarła z PAP i Fundacją PAP umowę o współpracy

  •  Wrocław, 23.06.2026. Nowa Klinika Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym (USK) we Wrocławiu, 23 bm. Klinika pozwala na kompleksowe diagnozowanie i leczenie wad serca u najmłodszych pacjentów w jednym ośrodku. (mr) PAP/Krzysztof Ćwik

    Wrocław/ W Instytucie Chorób Serca UM działa Klinika Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera