Jo pomoże w nauce

"Jo’s Legacy" to gra edukacyjna napisana przez studentów Politechniki Łódzkiej. Aplikacja wiąże losy wirtualnej postaci z wynikami osiąganymi przez uczącego się gracza. Do gry można wprowadzać własne materiały do nauki, tworzyć do nich testy i egzaminy.

"Nasza aplikacja zyskała dodatkowych odbiorców np. nauczycieli w szkole, którzy dzięki niej mogliby w ciekawy sposób przedstawiać wiedzę swoim uczniom, czy pracodawców, którzy mogliby stworzyć w jakiś inny sposób materiały szkoleniowe. W procesie nauki gracz najpierw wybiera historię w tle (backstory), a następnie rozdział, z którego chce się uczyć - tłumaczy przyszły informatyk, Damian Guziak. Razem z drugą autorką gry, studentką matematyki Justyną Tyran, studiuje on na wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.

Gracz ma kilka możliwości - może ratować świat, budować miasto alb być sławnym fryzjerem. W te wszystkie role wciela się Jo. Po wybraniu historii będzie się zmieniać otoczka fabularna, grafika w grze, zdarzenia w grze oraz wirtualne przedmioty jakie będzie można zdobywać poprzez naukę.

"Dzięki tym różnym scenariuszom możemy trafiać do różnych osób w różnym wieku. Wybór historii w tle ma spersonalizować grę do oczekiwań gracza" - mówi Guziak. - "A dlaczego Jo’s Legacy? Jo jest pierwszą postacią, jaką poznaje gracz. Jego miejsce będą zajmować kolejni. Będą otrzymywać to, co zdobył ich prekursor - Jo. Tak więc jego dziedzictwo będzie przekazywane niczym wiedza."

Autorzy tej gry (jako zespół "Nonsmokers") pokonali kilkanaście zespołów z całej Polski i zajęli drugie miejsce w konkursie ABB IT Challenge organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB. Ważna jest w nim umiejętność pracy zespołowej, innowacyjny pomysł oraz projekt rozwiązania odpowiadającego na realne potrzeby ludzi i zaprezentowanie planu na wprowadzenie pomysłu w życie. Prezentacja oraz rozmowa z jury odbywa się w języku angielskim.

W 9. edycji konkursu ABB IT Challenge zwyciężył zespół "EllEd" z Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w składzie: Agnieszka Kolasińska, Kamil Pociot.

Trzecie miejsce zajęli Natalia Rompska i Kacper Żuk z drużyny "Akedu" z Akademia Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Na czwartej pozycji uplasował się "Progress Bear" z Uniwersytetu Jagiellońskiego - zespół tworzyli Olga Wojnarowska i Artem Shubovych.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 14.11.2024. Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Pełczyńska-Nałęcz: kolejna „Ścieżka SMART” będzie oceniana dwa razy szybciej

  • Wizualizacja projektu. Fot. materiały prasowe

    Badacze Politechniki Wrocławskiej opracowali wynalazek do budowy cegieł na Księżycu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera