Politechnika Śląska „zaFRAKTALuje” uczniów

Tworzenie fraktali, czyli specyficznych obiektów geometrycznych o unikatowych kształtach w specjalnym oprogramowaniu takie zadanie czeka uczestników konkursu „zaFRAKTALuj się!”, organizowanego przez Politechnikę Śląską. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt „zaFRAKTALuj się!”, prowadzony przez Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej, ma promować i popularyzować geometrię fraktalną wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju.

Zadaniem uczestników jest stworzenie fraktali, czyli specyficznych obiektów geometrycznych o unikatowych kształtach w specjalnym oprogramowaniu.

W etapie pierwszym uczniowie zapoznają się z geometrią fraktalną w ramach wykładów organizowanych na Politechnice Śląskiej. Uczniowie, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wykładach, będą mogli skorzystać z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie: www.zafraktalujsie.polsl.pl. Później będą musieli pobrać specjalne oprogramowanie oraz wykorzystać je do opracowania własnego fraktala na podstawie zdobytej wiedzy. W ostatnim etapie, za pomocą systemu elektronicznego dostępnego na stronie konkursu, powinni przesłać wniosek, zgłaszając swój fraktal.

Po ocenie zgłoszonych wniosków przez jury powstanie ranking, na podstawie którego zostanie wyłonionych 40 zwycięskich prac. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe. Ich prace zostaną też zaprezentowane na wystawie, która odbędzie się na Politechnice Śląskiej w grudniu br.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://zafraktalujsie.polsl.pl/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 02.03.2017. Konferencja "Współczesne tendencje rozwojowe teorii i filozofii prawa". PAP/Leszek Szymański

    NSA: premier nie musi udzielać informacji, ile osób ze spółek SP uzyskało dyplom MBA w Collegium Humanum

  • 26.07.2024. Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki. PAP/Tomasz Gzell

    Cichocki: wzrost poziomu komercjalizacji badań w strategii Sieci Łukasiewicz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera