Rusza wirtualna szkoła letnia „Ocean Sustainability”

źródło: Fotolia
źródło: Fotolia

W dniach 13-17 września European University of the Seas organizuje wirtualną szkołę letnią dla studentów i młodych badaczy zainteresowanych morzem. W programie m.in. zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, problemami niewybuchów na dnie Bałtyku, czy zanieczyszczeń mikroplastikiem.

European University of the Seas SEA-EU zaprasza do wirtualnej szkoły letniej „Ocean Sustainability”. Organizator zapewnia, że na uczestników w dniach od 13 do 17 września czeka tydzień pełen wrażeń i to nie tylko naukowych.

Zaplanowane tematy to m.in. zrównoważony rozwój, problematyka sektora morskiego, zanieczyszczenie dna Bałtyku niewybuchami, czy obecny w oceanach mikroplastik.

Odbędzie się także sesja networkingowa z lokalnymi firmami z miast SEA-EU, która m.in. pomaga zorientować się w praktycznych aspektach pracy w sektorze morskim.

„Wydarzenie jest doskonałą okazją dla młodych badaczy i ekspertów z całego sojuszu SEA-EU do integracji i wymiany poglądów na temat przyszłości naszych oceanów” - przekonują organizatorzy.

Zachęcają jednocześnie do udziału studentów studiów II stopnia i studiów doktoranckich/szkół doktorskich.

Udział w szkole jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronach:

https://ug.edu.pl/news/pl/1675/wirtualna-szkola-letnia-ocean-sustainability

https://sea-eu.org/?lang=pl

PAP - Nauka w Polsce

mat/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Kalisz/ Konferencja o bezpieczeństwie z udziałem 270 naukowców z kraju

  • Fot. Adobe Stock

    Kraków/ Eksperci wskażą, jak technologia może pomóc w byciu ekologicznym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera