Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
04.11.2022 aktualizacja 04.11.2022

Lublin/ Inauguracja Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą - w sobotę

16.06.2021. Budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. PAP/Wojtek Jargiło 16.06.2021. Budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. PAP/Wojtek Jargiło

Ponad 300 osób z 11 krajów zgłosiło chęć uczestnictwa w Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, które w sobotę zainauguruje działalność - poinformował rzecznik prasowy KUL Robert Szwed.

Szwed poinformował w komunikacie, że w sobotę rok akademicki 2022/2023 zdalnie zainauguruje Studium Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dla Polonii i Polaków za granicą.

Kierownik ds. projektów edukacyjno-kulturalnych KUL dla Polonii i Polaków za granicą dr Wojciech Wciseł cytowany w komunikacie podał, że naukę w sześciu kursach studium rozpocznie 333 naszych rodaków z 11 krajów. Największym zainteresowaniem - dodał - cieszyły się kursy: nowe media i komunikacja oraz teologia i nowa ewangelizacja.

Jak podano, w tym roku akademickim studium uruchamia kursy podnoszące kompetencje zawodowe: nowe media i komunikacja, promocja kultury polskiej, opieka nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym, poradnictwo i strategie wspierające i profilaktyka zachowań ryzykownych. W przygotowaniu są kolejne kursy, do których rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzecznik przypomniał, że wszystkie zajęcia w ramach studium są dla uczestników bezpłatne, a poprowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL. Kursy będą trwały sześć miesięcy i odbędą się w trybie hybrydowym. Absolwenci otrzymają dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia studium w języku polskim i angielskim. Osoby chętne będą mogły kontynuować naukę.

Jak podano, oferta edukacyjna powstała w wyniku współpracy uniwersytetu z Polskimi Misjami Katolickimi, Ambasadami RP, Konsulatami RP, instytucjami i organizacjami polonijnymi.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024