Chorzów/ W sobotę w śląskim planetarium odbędzie się Dzień Planetariów

Planetarium – Śląski Park Nauki w Chorzowie (jp/awol) PAP/Jarek Praszkiewicz
Planetarium – Śląski Park Nauki w Chorzowie (jp/awol) PAP/Jarek Praszkiewicz

W sobotę w chorzowskim Planetarium – Śląskim Parku Nauki odbędzie się Dzień Planetariów, którego widzowie będą mogli zobaczyć seanse przygotowane przez planetaria z całej Polski. Zaplanowano m.in. pokazy popularnonaukowe, muzyczne i polską premierę filmu "The Stellars" dla najmłodszych.

W sobotę Planetarium – Śląski Park Nauki organizuje Dzień Planetariów, podczas którego będzie można zobaczyć wyjątkowe seanse popularnonaukowe z różnych polskich planetariów. Wydarzenie rozpocznie się o 12.00.

Swoje produkcje zaprezentują placówki ze Szczecina, Zielonej Góry, Olsztyna, Niepołomic i Łodzi. Pokazy będą obejmować klasyczne prezentacje naukowe i seanse muzyczne. Każdy zostanie wprowadzony krótką zapowiedzią na żywo.

"To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć najnowsze produkcje polskich planetariów w jednym miejscu, ale także spotkać z twórcami tych pokazów" - przekazał we wtorkowej informacji prasowej rzecznik chorzowskiego Planetarium Śląskiego Jarosław Juszkiewicz.

Pokazy wyświetlone będą na największym ekranie sferycznym w Polsce. Ekran w śląskim planetarium ma 23 metry średnicy - przypomniał rzecznik.

Wstęp na wydarzenie jest biletowany.

Z kolei w niedzielę o 10:30 planetarium zaprasza na polską premierę filmu "The Stellars", stworzonego przez producenta Creative Planet, znanego m.in. z seansu "Explore". Nowa produkcja jest skierowana do młodszej widowni. (PAP)

Julia Szymańska

jms/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Poznań, Adobe Stock

    Poznań/ W piątek na poznańskich uczelniach i w laboratoriach Noc Naukowców 2024

  • Szprotawa, 21.09.2024. Na zdjęciu z drona wylana rzeka Bóbr w Szprotawie w woj. lubuskim. Fot. PAP/Lech Muszyński

    Hydrolog: środowisko to nie ozdobnik, ale błękitno-zielona infrastruktura, która może chronić przed powodzią i suszą

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera